Trekkingçiler bir günde iki mevsim yaşadılar

Trekkingciler bir günde iki mevsim yaşadılar

ERZURUM – Trekkingciler bahar mevsimi ile başladıkları yürüyüşlerini kış mevsimi olarak bitirdiler.

Oltu Doğasever Yürüyüş Grubu, Erzurum Doğa yürüyüşçüleri ile birlikte Oltu Kırdağ’da yürüyüş operasyonları yürüttüler. Sabah erken karşılama yeşil doğa ile başladıkları yürüyüşe zirvede karla devam ettiler. Zorlu bir yürüyüşten sonra 15 kilometre yakınında yol kat ettiler.

Atatürk Üniversitesi Çalışma üyesi Prof.Dr Fatih Coşkun Ertaş, “Erzurum’dan geliyor. Şu anda Oltu Kırdağ’da yürüyor. Yürüyüşe sabah erken yürüyüşlerimizde çok güzel yeşil çiçek örtüsü vardı, ancak dağın zirvesine doğru çıktığımız da hava koşulları biraz değişti. Burada doğa harika özellikle bahar bahçeleri bu bölgede çok güzel bir çiçek örtüsü oluyor.Yüksek yerlerde karlar var her ikisi birlikte gerçekten çok güzel görüntü oluşturuyor.Bizde şu anda doğal savaş yürüyüşümüz gerçekleştiriyoruz.Katılan tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum.Erzurum Yürüyüş Grubu ve Oltu Doğa Severler Yürüyüş ekibi ile birlikte güzle bir etkinlik gerçekleştirdik” dedi.

Erzurum yürüyüş ekibinden Atilla Tandoğan Bağlar ise “Erzurum Yürüyüş Gurubu ve Oltu Doğa severler yürüyüş gurubu ile birlikte böyle bir bahar yürüyüşü tertiplendi. Burada doğa dostları ile birlikte yüksek rakımda bir faaliyete katıldık. bulunduk tüm doğa severlere selamlar” dedi.

Erzurum yürüyüş gurubundan Mimar Aydın Amil, “25 yıldır aramızda yürüyoruz. Özellikle Erzurum bölgesini Trekking yapılacak noktalara gittik. Türkiye’de çok farklı notalara gittik son bir yıldır Oltu’daki doğa dostlarımız sayesinde Oltu’yu keşfettik. Bu sene içinde 7 defa Oltu’ya Cidden bu bölgeye doğa sevenler için bulunmaz yürüyüş alanları mevcut örnekler bugün yürüdüğümüz Kırdağ mevki çok güzel, bütün mevsimleri görebiliyorsunuz. Bu bölgenin en önemli özelliklerinde bir tanesinin çam ormanlarının varlığı ayrı bir güzellik katıyor.Bütün doğa severleri bu davet bölgesini davet ediyorum.Burada yürüyebilirler de Oltu Cağ kebabı yiyerek yiyenleri ödüllendirebilirler” dedi.

Atatürk Üniversitesi Erzurum Fatih Güncel Haberler

Yorum yapın