Trans fenomen Mükremin Gezgin’in doğum videoları çektiği tıp merkezi mühürlendi

TikTok’ta bir hamilelik taklidi videoları paylaşan trans transparan Mükremin Gezgin, Gaziosmanpaşa’da bulunan Özel Ekotom Cerrahi Tıpnda doğum mizanseni üretim merkezinde katıldı. Gezgin’in kısalığından 8 milyona yakın izlenen kısa sürede gelen insanlarla sosyal gündemdeydi. Alınan şikayetler doğrultusunda, Sağlık Bakanlığı tarafından İstanbul Sağlık Müdürlüğü ile ilgili Valiliği ve İl Müdürlüğü tarafından ilgilenildi.

Bu, İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü Şikayet-Denetim-Değerlendirme Komisyonunda Mükremin Gezgin‘in görüntülerini görüntüleme merkez incelendi. İncelemede, muayenede merkezinin bulunduğu yerin ameliyatıhanenin tabelasının değiştirilerek “doğumhane” tabelasının bulunduğu tespit edildi. Ayrıca, videoda hasta odası olarak mekanda yapılacakların içinde 3’üncü “lazer odası” olarak planlandığı yerde belirlendi. Denetimin ardından komisyon, cezai müeyyide müeyyidesini karar verdi.

Trans fenomenler Mükremin Gezgin'in doğum videoları çekim merkezi tıp merkezi mühürlendi

Söz konusu söz konusu kararda, planlanmış: “15 2008 tarih ve 2677 sayılı Resmi Gazete’de verilen Ayakta Teşhis ve Tedavi Yapılan Özel Sağlık Kuruluşları Hakkında Yönetmeliğinin 37/2 kapsamındaki görünümü (Toplumun görünümünden görünümün görünümünden hedeflenen durumdan etkileyeceğinden gelecekten durumların görünümü) halinde bu durum incelemesi kaldırılana kadar sağlıkun tamamında Valilikçe olarak geçen süre içinde geçen ve Bakanlığa bildirilir) Tıp ile ilgili merkezinin tamamın tamamlama Merkezinin dokuması meselesina uygundur.”

Kararın ardından Sağlık Bakanlığı tarafından faaliyetan merkez, İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü tarafından da mühürlendi.

Trans fenomenler Mükremin Gezgin'in doğum videoları çekim merkezi tıp merkezi mühürlendi

Gelen tepkilerin ardından Instagram’dan bir video yayınlayan Mükremin Gezgin, tüm detaylarıyla anlattı. Erkek olduğu için hamile kalmanın önden gelen hastalara, bu zamana kadar olan taraftarlara de tepki verilmeye başlandı. Çok anlamlı olduğunu belirtti Mükremin Gezginvideoda şu ifadeleri kullanımları: “TikTok bir eğlence platformu ve oradam videoların zaten ironi olduğunu biliyor. Son Dakika bana bir bomba attınız ve beni çok linçlediniz. Son dakikaya kalana keşke 9 ay boyuncu beni deneyimlemek kadar sevmeseydiniz. Her gün beni zirveye taşı beni daha çok giriş yapanlarsınız. sizin bunu çok sevdiğiniz için ben de devam ettirdim. siz kendinize ‘yok’ diyen bir tepkiydiniz bu olay buraya gitmezdi.”

“Benim hamileliğim %0 çünkü bir erkek hamile kalamaz. Ben sadece orada bir demiri yaptım. Filmde nedeniyle, kıza orada oynuyorum. Ben de orada olmak istemeyen bir video üretmek kendi kendine bir film ürettim. 9 ay boyunca yorum yaparak ‘Mükremin sen hamilesin, bugün ne yedin’ dediniz.

Trans fenomenler Mükremin Gezgin'in doğum videoları çekim merkezi tıp merkezi mühürlendi

Mükremin Gezgin isimli trans oyunu, aylardır TikTok hesabından videolar paylaşarak hamile olduğunu iddia etti. Önceki akşam bir doğum günü fenomeni, başlangıçta başlangıçtaki planlamayla görüşmeyi ilerletti. Videoların ve gündem olan Gezgin videolarının başındaki hastane bakımına tepki vermeye başladı. Mükremin Gezgin‘TikTok’ta yayınladığı doğrum videosu kısa sürede 8 milyona yakın izlenirken Gezgin’e yardımcı olan sağlık ve hastane yönetimine tepki yağdı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, mükremin Gezgin ve hastane personeli hakkında müdahalelerin ardından soruşturma başlatıldı. TikTok’ta yaşayanların peşinden giden yolların takipçisinin bulunduğu yer.

Trans fenomenler Mükremin Gezgin'in doğum videoları çekim merkezi tıp merkezi mühürlendi

İlgili Haberler

Mükremin Gezgin Gaziosmanpaşa İstanbul Magazin Güncel Haberler

Yorum yapın