Televizyon programcısı Metin Uca, Ankara’ya gitmek için İstanbul Havalimanı’na gitti. Uca’nın kimlik kontrolü sırasında halkı kin ve nefrete sürüklemek suçlaması ile arama kaydının olduğu ortaya çıktı. Apar topar gözaltına alınan Uca’dan sonra  ünlü modacı Barbaros Şansal’ın da gözaltına alındığı ortaya çıktı. İşte Barbaros Şansal’ın gözaltına alınma nedeni…  “OLMAYAN FACEBOOK HESABIM YÜZÜNDEN GÖZALTINDAYIM” Sözcü Gazetesi’nin haberine göre Barbaros Şansal gözaltına alınma nedenini şöyle anlattı: “Muhbir vatandaşlar CİMER üzerinden şikayet etmişler. İftiralar… Ayrı ayrı konular. Metin Uca’nınki tiyatrodaki bir tirat, Fatih Sultan Mehmet’le ilgili bir espri yüzünden, “halkı kin ve düşmanlığa sevketmek”ten… Benimki de olmayan Facebook hesabım üzerinden… Benim Facebook hesabım yok dünya biliyor. Bir sahte hesaptan açılan bir dava. Ben uçaktan inerken alındım, Metin Uca da giderken alınmış. Birazdan ifademi vereceğim, serbest kalacağım, bir şey yok yani… Metin Uca da iyi… Yarın Ankara’da oyunu var. Uçağını kaçırdı ama akşam uçağıyla gidecek. Ben de akşam uçağıyla dönüyorum zaten”

Televizyon programcısı Metin Uca, Ankara’ya gitmek için İstanbul Havalimanı’na gitti. Uca’nın kimlik kontrolü sırasında halkın akrabaları ve nefrete sürüklemek suçlaması ile arama kaydının olduğu ortaya çıktı. Apar topar gözaltına alınan Uca’dan sonra ünlü modacı Barbaros Şansal‘ın da gözaltına alındığı ortaya çıktı. İşte Barbaros Şansal’ın gözaltına alınma nedeni…

“OLMAYAN FACEBOOK HESABIM YÜZÜNDEN GÖZALTINDAYIM”

Sözcü Gazetesi’nin haberine göre Barbaros Şansalın gözaltına alındığını şöyle anlattı: “Muhbir alıcı CİMER üzerinden şikayet etmişler. İftiralar… Ayrı ayrı konular. Metin Uca’nınki tiyatrodaki bir tirat, Fatih Sultan Mehmet’le ilgili bir espri yüzünden, “halkı kin ve düşmanlığa sevketmek”ten… Benimki de olmayan Facebook hesabım üzerinden… Benim Facebook hesabım yok dünya biliyor. Bir sahte hesaptan açılan bir dava. Ben uçaktan inerken alındım, Metin Uca da götürüldüm. Müzeden ifadeyi alacağız, serbest kalacağım, bir şey yok yani… Metin Uca da iyi… Yarın Ankara’da oyunu var. Uçağı seferi ama akşam uçağıyla gidecek. Ben de akşam uçağıyla gidiyorum zaten”

Yorum yapın