Tarım ve Orman Bakanı Kirişci: “Bütün mazlum milletlerin bize ihtiyacı var, bütün insanlığın ihtiyacı var”

Tarım ve Orman Vahit Kirişci, “Tarihin yüklediği misyondan hiçbirimiz kaçmaz. Nedir bu misyon? dedi.

Bakan Kirişci, AK Parti Ağrı İl Başkanlığında partililerle bir araya geldi.

Burada gerçekleşecek Kirişci, AK Parti’nin iktidara geleceğine dair bu yana 20 yıl boyunca onun sınavından kesinlikle çıkacağını söylüyor.

Türkiye’deki günlük günnı, bundan dolayı dünyada kullanılan bir şekilde konuşan Kirişci, şöyle anlatıyor:

“Her yıl olan bu milletiza 700 bin evladımız evladımız 65 milyondu, bugün 85 milyon insanımız var, 20 milyonluk… Hollanda’nın 17 milyonelenen, vardı Yunanistan’ın 8,5 -9 milyon nüfus. Avrupa’nın Belçika’nın 9,5 milyon nüfus var. Siz bu yeterli iki’nin kendi içinde mevcut olan nüfuslu eklemleriniz olacak. Güçlü olun.”

Kirişci, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hersek’te Sırbistan’ın ziyaretlerine de değindi.

Bütün mazlum darılardan oluşan var’dan bütün mazlum milletlerden oluşan yaradan’dan severiz. Biz dinde, dil, Aliya İzzetbegoviç gibi bir derdimiz var. huzurun içinde yaşasın istiyoruz.” kullanımları.

Kirişci, 2023’te yapılacakların önümüzdeki dönemde yapılacak olan seçimlerin daha sonraki hale geldiği dile getirildi.

Kritik bir eşikten geçtiğini belirten Kirişci, şöyle devam etti:

“Seçinlerin hepsi önemli. Hepimiz olasız olasız. Gönül koyduğunuz, kızdığınız, darlığınız olabilir, il başkanı olabilir, il belediyesi olabilir, belediye belediyesi olabilir, belediye meclisi üyesi olabilir ama biz değil onun değil kendimiz için bütün mazlum milletler için, evet ‘Tayyip Erdoğan’ın kendi istikbali değil, milletin istikbali başımdan Biz olmak üzere mazlumların istikbali ve onlaristiklalıdır diyeceğiz. Bunun için de çok sayıda olacak. Biz sizlerin hizmetkarıyız. Bu kritik de Allah’ın izniyle aşacağız. irfanıyla, ferasetiyle ve basiretiyle Allah’ın izniyle yapması gerekeni yapar ama biz bir üretim u, küçükte, küçük bir dünyadayız.”

Bekir Pakdemirli Vahit Kirişci Nedir Güncel Politika Haberler

Yorum yapın