Tam 22 yıl sonra yakalandılar! Kimliklerini gizleyip inşaat ustası olarak çalışmışlar

2001 yılında Akhisar’ın kırsal Sazoba Mahallesi’nde henüz belirlenemeyen nedenle Fettah Arslan saldırıyada öldürüldü. Jandarma ekipleri, olayla ilgili suçlamalar soruşturması kapsamında şüphelilerin İ.İ., M.İ., M.İ. ve F.İ. gözaltına alındı ​​ancak şüpheliler yakalanmadı.

Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT), saldırganları yeniden ele alarak 4 şüphelinin yakalanması için soruşturmayı derinleştirdi ve aile fertlerini takibe aldı. Ekipler, şüphelilerin imamı nikahı kıyarak evlenirler, bu evliliklerden olay gereksinimlerinden sonra üçüncü dünyaya geldikleri ve İzmir’in Bayındır mahallesine yerleştiklerini amaçladılar. Teknik ve fiziki takip sonucunda dün sabah saatlerinde harekete geçen ekipler, Bayındır’daki 4 farklı adrese eş zamanlı operasyon çalıştırılır.

Tam 22 yıl sonra yakalandılar!  Kimliklerini gizleyip inşaat ustası olarak giydiler

Operasyonda, firari cinayet zanlıları İ.İ., M.İ., M.İ. ve F.İ. imam nikahlı eşleriyle yaşadıkları evde gözaltına alınanların jandarma karakoluna götürüldü. Şüpheliler, buradaki işlemlerin tamamlanmasının ardından sevk edildikleri Akhisar Ağır Ceza Mahkemesi’nde tutuklandı.

JASAT tarafından yapılandırılmamış, şüphelilerin inşaatlarda usta olarak denenmişleri ve aileleriyle aynı evde yaşananlar tespit edildi. Ayrıca, şüphelilerin komşularına farklı kişilerle tanıştırdıkları öğrenildi.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Manisa 3. Sayfa Güncel Haberler

Yorum yapın