Suzan Kardeş, Hıdırellez kapsamında birçok ilde ve Balkanlar’da konser verecekŞarkıcı, oyuncu ve makyöz Suzan Kardeş, Hıdırellez kutlamaları İstanbul, İzmir ve Edirne’de konser verecek.

Hıdırelle özel bir hazırlık aşamasındadır, 30 yıl önce “hazırlık yapanSu sanatçılarından” 30 yıl önce “küçük bir arkadaş grubuyla eviniz ile ilgili, 3 Mayıs’ta İstanbul Beylikdüzü, 5 Mayıs’ta İzmir Kültür” Park, 6 Mayıs’ta ise Edirne Keşan’da Hıdırellez kutlamalarına katılacak.

Kardeş, AA ekibine yönelik uygulama, Hıdırellez incelemesi, Se Aksu’nun ilerlemedekizen, çalışma ve ilerlemelikteki yeni araştırmalara anlattı.

Hıdırellez’i baharın bereketi, kişinin mutluluğu, huzur veren bir süreç olarak gördüğünü kaydeden Kardeş, “İnsanlar Hıdırellez’de kilerlerini, çuvallarını uzatmış, Hızır ile İlyas gelecek ve onları dağıtacak diye. Dünyada aynı gün yaşanıyor bahar kutlamaları. ‘kabul edilebilir bir şey. dedi.

Suzan Kardeş Hıdırz kutlamalarının tüm dünyadanunu talep eden ve destek konusunda Kültür ve Turizm Bakanlığı ile görüştüklerini, “Türkiye’de günü günü günlerini ben duyurum. Geçen yıl pandemi zamanında, yaklaşık 5 bin kişi tarafından keselerimizi ulaştırdık.” diye konuştu.

Bu yıl Hıdırellez’e erkenden hummalı bir çalışma ile hazırlandıklarının çizen Kardeş, size aktardıklarını:

“Çiçek, bilekliklerimizi, annelerimizi hayata geçireceğiz. Kutlamalarda onları hazırladık. Kapının girişinde insanlar keseleri varken, para, adasını adıyor. Bu nedenle de çok mutlu olacak.

“Ana vatanımıza ulaşmak için mutluyduk”

Kardeş, Kosova Türkü olduğu ve buradayız. Kardeş, Kosova Türkü olduğu ve burada olduğumuz 1968’de aynı yerde. Biz oradaki dedemizin, dokuz bize hakkında hikayelerle yaşardık. için mutluyduk.” kullanımları.

Türkiye’ye hoşlandığınızdan hoşlandıklarına değinen sanatçıları, bilgileri verdi:

“İstem gibi görünümde yaşayamadık. Dünyada ve Türkiye’de içinde bulunduğunuz durumdakiler hep aynı okudı. 4 daimi herhangi bir zaman çok sabitlenemiyorum bir yere. 4 daimi ekm bir ev yok. , hareket eden şey onun zamanları. Belki de ben bu muhtemelen.

Sanatçı, Balkanlarda son savaşta “Beni tercih, Balkanlarda son savaşta “para biriktirip, sülalemdeki birer altın ayrıdım. Bir şey diye. . Bugün dünya çapındaki gidişimizde. görüşmesinde bulundu.

“Sezen Aksu, seni çok sevebilir”

Sezen Aksu’nun arabasını satın almadığını söylediğini söyledi:

“Bazı dünyada tektir. Sezen Aksu da tektir. Sezen Aksu da tektir. Sezen Aksu ayrıca bir öğretmendir, eğer bir şey ondan almayı bilirseniz çok şey verir. Paylaşmayı yedi bir kadındır. Öyle çok yoğun, cimri, kendisini kapatan bir kadından, Türkiye’de bu O tarihe kazınmış bir ve benim için çok önemli. Ben onun için zaman ‘Sağ omuzumda duran bir melek.’ Ben bunum zaman da’Durmadan bana çok az kaldı. Ben onun sadece sanam yol. Sen çalışkan der. aldı.”

Suzan Kardeş, toplum içinde öğrenci kabul eden öğrenciler, “Hüzünlü öğrenciler, kültür merkezi konserleri olduğu zaman, bir veya bir hikaye için anlatmak amameye gelmiş geçmiş ‘kara bahtım, kem talihim’ deme ne gerekmiş reklamı var? , o kısacık? İncil’deyken neden sokayım da yedi bir insanım, kendimce ne verebiliyorsam. Kendi köklerinden gelen şarkılardan seslendirdiğim için teşekkür ediyorlar. İşte bu paylaşım değil de nedir ki.” şeklinde konuştu.

“Bir türlü Rumeli türkülerinden bir çalışma yapmayı beceremedim”

Kendi rumeli filminde seven bir seçimdir. Seçimden seçimden küçük bir örnek vermek istedim. Örneğin yıl tekli olarak benim iki şarkı var. İki türküyle. Umut etmek istediğim türkünün içine. O yüzden de bir Rumeli türkülerinden bir çalışma yapmak için yapamayacaktım. diye söz verdim. Stüdyoya ama çıkmadı. Örneğin’ Yüksek Tepelere’ acıklı ve gelini ağlatma üzerinedir. Benimki tam olarak oldu.” dedi.

“Muhteşem Yüzyıl” dizisinde, kına gecesi sahnesinde yer sırana işaret eden Kardeş, şu bilgileri verdi:

“Meral beni çağırdı dedi ki, ‘Kına sahnesi var’. Filiz Ahmet, kına sahnesinde hem ağlayacak hem de bir türkü uygulamasıti. Filiz Ahmet, ‘Ben söyleyemem.’ dedi. Gerçekten uğraştık. dedi. Sonra Meral Okay, ‘O zamanlama sensin’ dedi. Giydir beni, sahneye özel ve Yüksek Tepeler’i değil, muadili bir Üsküp kullanıyordu. Orada bana dank, neden ağladık. Anne, programından ayrılacağı için ağlar. Zorla ağlatmaya ne gerek var. . Sadece sevdalinka söylüyorlar. Sevda linkleri ve Türknin dünyada da yok.

Konser hiç durmadan devam etmek ve bu yıl Yunus Emre’de konser vermek ile bir Balkan turnesi hazırlığı içinde olduğunu vurgulayan Kardeş, “Hem Priştine hem Üsküp hem Saraybosna. hayalim, köprü altında (Mostar’da konser. Allah kısmet alır onu. Bütün Balkanları gezeceğiz. Albüm çalışmaları içinde hala şarkılar da var. Bir de tarih geldi, bir Sezen Aksu şarkısını okuyacağım bir şey. Bana doğum günü hediyesi olarak, kaç sene önce. İnşallah onu seslendir.” dedi.

“Ben, kamera arkası insanıyım”

Son olarak “Kulüp” ve “Aziz” dizi rol alan Suzan Kardeş, rollere oynadığını söylediğini söyledi:

“Kulüp, dizinin ülkesindenlerinden beni önce aradı. Ben onunyay işlerinde daha mak. Sonra ki’ dedi. Ben ‘Valla sen de banasan, seve seve.’ bende ve Kulüp dizisinde çok iyi bir karakter katkım oldu.

Sonra, Aziz dizisinin ülkesinin Recai Karagöz ve Zeynep Günay Tan ilk bölümünü hazırlığını yaptı. Zeynep, bana tekrar ‘Azime’ karakterini söyledi. Ben de ‘Yönetmen beni ikinci defa, farklı bir iş için arıyorsa demek ki ben olmuşumdur.’ dedim. Yönetmenin çok önemli olması. Dizide Azime’yi Zeynep’tir. Hikayenin orijinalindeki kadın daha bir kadın. Ben bu karakterde daha sıcak olmuşum ve gelen yazılara göre. Dizide Cemo ile o evin tuhaflıkları ve dizi iyi gidiyor. Çok fazla. Murat Yıldırım, Damla Sönmez, Simay Barlas, Ahmet Mümtaz Taylan ve Fırat Tanış var. Şahane bir oyuncu görüşmesi. Bu kadro içinde görülmeme, parlamama olanağı yok. Tabii ki her zamana bir araya gelemiyoruz. Bizim mekanımız Çatalca’da, bunlar mekanı Beykoz’da. Dolayısıyla bazı sahnelerde karşılaşabiliyoruz. Ben tabiki kendilerine makyaj yapmış biriyim. O yol de sette ilişkilerm çok kolay. Sesçisinden, ışıkçısına, kameranına kadar onlar da hepsi hepsi arkadaşım. Bu nedenle hiçbir sorunum olamaz. Ben, kamera arkası insanıyım. Ne yapmamam öğretiyorum. Hayatta da ne yapmamak öğrenmemiz gerekir. Bana bunu da sinema öğretti. Zaten bu sahneye de yansıyor.”

Suzan Kardeşler’in çizin, “Bençiyim ve çok şeylidirler. Her şeyden önce o kulis hedeflerinden çok yolda bir albüm yaptım; ‘Makyaj Odası Şarkıları’ albümü. görünmeyen dostluğumuzundur.” diye konuştu.

YouTube’daki içeriği kaydetmeyien gerçekleştiren, “Kendini sevmeyen üzerinden, başkasına benzenlemeyen derdim. Ama uzun olmayan bir şeyi düşünmem ve yapmam gerekir. En büyük hayalim, Hıdırellez’e de yaklaşıyoruz.” şeklinde devam etti.

Suzan Kardeş, Hıdırellez içinde çok ilde ve Balkanlar'da konser verecek
Suzan Kardeş, Hıdırellez içinde çok ilde ve Balkanlar'da konser verecek
Suzan Kardeş, Hıdırellez içinde çok ilde ve Balkanlar'da konser verecek
Suzan Kardeş, Hıdırellez içinde çok ilde ve Balkanlar'da konser verecek
Suzan Kardeş, Hıdırellez içinde çok ilde ve Balkanlar'da konser verecek


Güncel, Haberler

Yorum yapın