Şuursuz Aşk filmi ile Netflix’te büyük bir başarı yakalayan Umut Ertek Dergi Suare’ye çarpıcı açıklamalarda bulundu. “Türk sineması bitti mi?” sorusuna “30 sene önce dünya üçüncüsü olan bir endüstri şu anda ilk onda can çekişiyorsa sorunun cevabı net ve acı olmasına rağmen gerçektir elbette bitti ve bitirildi. Sinema ve edebiyat ayrıca tiyatro bir ülkenin temel taşları arasındadır. Sizce hangisi kaldı?” yanıtını verdi.  Yönetmen sebeplerini ise şöyle sıraladı; “Niteliksiz yetersiz ve vizyonsuz egoluların iş yapmak için sinema yapması. Bu zihniyetin değişmesi şart, Amerikan sineması Korelilerle top gibi oynuyor. Koreli dağıtım firmaları senin ülkende dağıtım konusunda neden tekelleşti? Çünkü sen derinliği olan filmler yapamaz hale geldin bu aslında ciddi bir felaket. Milli duygularımızı sinemacılar olarak kaybettik ve bu her şeyin sonu oldu. Biz, Şuursuz Aşk ile 29 ödül aldık, platform algoritmasında ciddi başarılar elde ettik. Çünkü benim olduğum sette son sözü ülkem adına ben söylüyorum yapımcılar değil. Donanım ve yeterliliği tartışmaya açık olan adamlardan tavsiye almazsan başarı gelir. Yaptığın projeyi şöhret olmak ya da para kazanmak için tasarlarsan halk sana tokadı atar.” 

Şuursuz Aşk filmi ile Netflix’te büyük bir başarı yakalayan Umut Ertek Dergi Suare’ye çarpıcı açıklamalarda bulundu. “Türk sineması bitti mi?” sorusuna “30 sene önce dünya üçüncüsü olan bir endüstri şu anda ilk onda can çekişiyorsa sorunun cevabı net ve acı olmasına rağmen gerçektir doğal olarak bitti ve bitti. Sinema ve edebiyat ayrıca tiyatronun bir ülkedeki temel eserini barındırıyor. Sizce hangisi kaldı?” yanıtını verdi.

Suursuz Ask filmi ile Netflixte buyuk bir basari yakalayan Umut

Yönetmenin sebeplerini ise şöyle sıraladı; “Niteliksiz ve vizyonsuz egoluların iş yapmak için sinema yapımı. Bu düşüncenin istek şartı, Amerikan sineması Korelilerle top gibi oynuyor. Koreli dağıtım firmaları senin ülkesinde dağıtım konusunda neden tekelleşti? sinemacılar olarak kaybettik ve bu şeylerin sonu oldu.Biz, Şuursuz Aşk ile 29 ödül aldık, platformda ciddi başarı elde ettik. .Yaptığınız projeyi bir arada olmak ya da para kazanmak için tasarlarsan halk sana tokadı atar.”

Yorum yapın