Survivor Barış Telli kimdir, kaç yaşında? 2023 Survivor Barış evli mi, eşi kim? Barış Telli İnstagram hesabı!

TV8 ekranlarında yer alan Survivor yeni bölümleriyle seyirciyi ekranı kilitlemeye devam ediyor. Survivor ünlüler takımında yer alan Barış Telli sahiplerinden söz ettiriyor. İzleyiciler tarafından Barış Telli’nin hayatı merak konusu oldu. Peki, Survivor Barış Telli kimdir, kaç yaşında? 2023 Survivor Barış evli mi, eşi kim? Barış Telli Instagram hesabı ne? Detaylar haberimizde…

SURVİVOR BARIŞ KİMDİR?

24 Eylül 1989 tarihinde Kırıkkale’de doğmuştur. 4 yaşında geçirdiği trafik kazası sebebi ile sağ bacağını kaybetmiştir. Kaza sonrasında spora yatkınlığı kaybetmeyenBarış Telli, atletizm, tenis ve futbol dahil bir çok spor alanda başarı ile mücadele etmiştir. Türkiye’de birçok farklı spor dalında Türkiye rekorları kırmış ve Türkiye’nin ilk gördüğü engelli beden eğitimi öğretmeni olmuştur. 2005 yılında lisedeyken Karagücü Ampute Futbol Takımı hocası ile tanışmıştır.

2005’te ampute futbol kariyerine başlayan futbolcu, 2009’da 49 golle Ampute Futbol Süper Ligi’nde gol sevinci yaşamıştır. Gazi Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu’ndaki eğitim hayatı sırasında Paralimpik oyunlarına hazırlanmaya başlarken 2012 yılında ise özel koşu protezine kavuşmuştur. 2013 Türkiye Atletizm Şampiyonası’nda 100 metre koşu, yüksek atlama ve uzun atlamada üç altın madalya kazanarak gerçekleştirmeyi başardı. 2014 senesinde de yüksek atlamada Avrupa’da 2. olmuş gümüş madalyanın sahibi olmuştur. 2017’de Türkiye Milli Ampute Futbol Takımı ile şampiyonluk yaşadı, 2018’de, 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası ev sahibi Türkiye’nin Spor Tanıtım Elçisi, 2019’da UEFA tarafından Equal Game Tanıtım Elçisi, 2020’de ise Össur Marka Elçisi olarak seçilmiştir.

SURVİVOR BARIŞ BACAĞINI NASIL KAYBETTİ?

Barış Telli, 1993 senesinde 4 yaşında trafik kazası sonucu sağ bacağını kaybetmiştir.

Barış Telli Instagram Futbol Gündem Magazin Haberler

Yorum yapın