SPOR Fatih Özgökçen Taraftarın istifa istemesi gayet doğal

SPOR Fatih Özgökçen Taraftarın istifade istemesi gayet doğal

Hasan DÖNMEZ – Salih BÜYÜKSAMANCI – Melih İlhan GÜN KONYA, (DHA – Konyaspor Başkanı Fatih Özgökçen, ‘Galip gelinemediği zamanlar bunu her zaman yapabilir; başarı futbolculara, çökme bana ait. Konyaspor olarak bir ve beraber olduğumuz zaman her şey, kötü günlerin genelinde geliriz’ dedi.

Spor Toto Süper Lig’in 20’nci haftasında arabam.com Konyaspor, sahasında MKE Ankaragücü’ne 1-0 mağlup oldu. Mücadelenin ardından Konyaspor Başkanı Fatih Özgökçen basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Birlik ve beraberlik mesajı veren başkan Özgökçen, ‘Galip gelinemediği zamanlar bunu her zamana sahip; başarı futbolculara, başarısızlıklara bana ait. Taraftar bakışına bakıldığı zaman taraftarın serzenişte bulunması, istifade istemesi gayet doğal. Futbolda oyunun içinde olan bir hadisedir. Futbolcularla soyunma dinlemem, ahlaki bozuk. Çünkü hepsi birden başarılı oldu. Konya ve Konyaspor olarak bir ve beraber olduğumuz zaman her şey, kötü günlerin genelinde geliriz. Tam da bu dönemde bir ve beraberliğe sahip olmak var. Ne kadar bir ve beraber olursak bu tür hadiselerin üzerinden o kadar kolay geliriz. Taraftarın hep bir sözü var. ‘kravatlılar gider, atkılılar kalır.’ Bu derece son doğal ve benim de kabul ettiğim bir söz. Bugün bizim yönetici ve başkan sıfatı ile oturan taraftara göre kravatlıysak, bu görevimiz bittikten sonra bizim de atkılı olacağımız. O zaman bizim de takımımızın her zaman galip gelmesini isteyeceğiz. Belki biz de yeri gelecek yönetimden istifade edeceğiz. Yönetim istifade eder, etmez o ayrı konu da, yönetim istifası sonrasında neler olacak bunu da iyileştirmesi gerekiyor. Eksik yönlerimizi sezon sınırlamalarından beri koruyoruz. Bu yönlere maddi gücümüzün nispetinde nasıl bitirebiliriz, bunun düşüncesindeyiz. İnşallah kısa sürede yeni arkadaşlarımız da takımımıza katıldığında daha iyi sonuçlar beklediğimizi umut ediyorum’ diye konuştu.

HADZIAHMETOVIC’E GELEN TEKLİFLERİ REDDETTİK

Özgökçen, bir basın mensubunun Amir Hadziahmetovic’e gelen tekliflerle ilgili soruya şöyle cevap verdi

‘Amir ile ilişkisi bu transfer döneminde kulübümüze resmi teklifler geldi. Bunların bir kısmı yurt dışından, bir kısmı da Süper Lig takımlarından. Amir’in yetiştirilmesiyle ilişkisi Konyaspor’un 7 senelik bir emeği var. Amir’i, Konyaspor’un menfaatleri dışında hiçbir kulübe satmayız. Gelen tekliflerin hepsini kabul etmeyin. Emir için şu anda bedelimiz bedelinde bir teklifin olmamasından transfer şu anda söz konusu değil.’

KONYASPOR’UN ÜSTÜN MENFAATLERİ AÇISINDAN İYİ OLACAĞINI DÜŞÜNDÜK

Teknik direktör İlhan Palut ile yolların kesintileriyle ilgili ise Özgökçen, ‘Sezon başında 6-7 aylık süreçte değerlendirmelerimiz oldu. Hem yönetim olarak aramızda, hem de İlhan hocamızla toplantılar yaptık. Bazı noktalarda değişikliklerin yapılmasının Konyaspor kulüplerinin üstün menfaatleri açısından iyi bir izlenim elde edilmesi. Bu tamamen yönetim kurulunun tasarrufudur. İlhan hoca geçen yıl büyük bir başarı yakaladı. 68 puanla Konyaspor’un sahip olduğu en çok puan toplayan hocasıdır. Yapi kulüplerinde her zaman hatirlanacak’ diye konustu. (DHA)

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Spor

Konyaspor Konya Fatih Spor Güncel Haberler

Yorum yapın