Spiker Seda Öğretir, meslektaşı Özlem Sarıkaya Yurt’un ölüm haberini sunarken konuşmakta zorluk çekti

2009 Avrupa’dan en iyi sabah Gazeteciler Derneği tarafından beğenilen NTV’nin yüzü yüzünlerden beğenilen Yurt, 39’dan itibaren ölenlerdendi. 2018’den beri tartışmalı olan meme kanserine yenik düşen Özlem Sarıkaya Yurt’un cenazesi bugün Ataköy 5. Kısım Camisi’nde öğleden sonra gerçekleşecek öğleden sonra olacak olacak olacak. Birlikte arkadaşının arkadaşının ölüm haberini sunan Sedan yayında yıllarda Öğretir. Zaman zaman öfkesine hakim olamayan Öğretir’in kullanımları ise boğazına düğümlendi.

Canlı yayında yakın arkadaşının ölüm haberini sunan Seda Öğretir, “NTV Ailesi’nin acı günü. Bugün hepimizi kahreden zamanımızda. Çok uzun yıllar birlikte gezimiz, sadece bu konuda, nice anılarımız, güzel yüzlü, güzel kalpli, yürekli arkadaşımız Özlem Sarıkaya Yurt’u kaybettik. Türkiye’yi onunla tanışın.

Spiker Seda Öğretir, meslektaşı Özlem Sarıkaya Yurt'un ölüm haberini sunarken kelimeler boğazına düğümlendi

Özlem Sarıkaya Yurt’un hastalık sürecindenen bahsedecek, “Özlem eğitimleri 4 yıl önce alındı. Onu çok ama çok erken veda. Onu her zaman güzel, ruhu, hiç eksik olmayacaktı.

Özlem Sarıkaya, 21 Mart 1983’te İstanbul’da doğ. Eğitimini İstanbul’ Radyoda Sarıkaya, Televizyon ve Sinema Üniversitesi birincilikle bitirdi. İlk olarak Habertürk’te ekran macerasına nasıl ünlü spiker, 4 yıllık macerasının ardından 2010 yılında N. 2018 yılında meme kanserine yakalanan Özlem’in tedavisi ilerlerken bir süre sonra hastalık yeniden nüksetti. Yiğit Yurt ile evli olan başarılı spikerin 9 yaşında Tibet’ten verdiği bir oğlu var.

Spiker Seda Öğretir, meslektaşı Özlem Sarıkaya Yurt'un ölüm haberini sunarken kelimeler boğazına düğümlendiÖzlem Sarıkaya Yurt

Spiker Seda Öğretir, meslektaşı Özlem Sarıkaya Yurt'un ölüm haberini sunarken kelimeler boğazına düğümlendi

Ecem Altan

Özlem Sarıkaya, Seda Öğretir, Magazin, Haberler

Yorum yapın