Son Dakika: MGK’dan kara harekatı mesajı: Bölgemizde hiçbir terör örgütüne müsaade edilmeyecek, bunun için gereken her adım atılacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısı sona erdi. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenlenen toplantı, 3 saat 10 dakika sürdü. Toplantıdan sonra yayınlanan MGK bildirisinde, bir zamanlar gündemde olan Suriye’nin Kuzeyinde terör yapılanmalarına karşı vereceği kara harekatıyla ilgili “Bölgemizde, sınırlarımızı, şehirlerimizi hedef alan hiçbir teröre maruz bırakılmayacak. Bunun için olması gereken her adımının çıkmasıyla atılacağı hususu vurgulandı.” ifadeleri yer aldı.

MGK toplantısının ardından yayınlanan bildiride Yunanistan’la ilgili önemli açıklamalar yer aldı. Yunanistan’a uluslararası hukuk ulaştırma hizmetine son dağıtım mesajı verildi.

MGK Bildirisi’nin detayları şöyle:

“PKK-KCK-PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütleri başta olmak üzere milli birlik ve beraberliğimize, bekamıza yönelik her türlü tehdit ve saldırıya karşı yurt içinde ve yurt dışında azim, mahkumluk ve başarılı icra edilen operasyonlar hakkında kurula bilgi sunulmuş ve devam etmeye devam etmiştir. .

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin, Türk resimleri Teşkilatı’na sahip olma durumundan memnun kalmasından memnuniyet dile getirildi, Kıbrıs kararında hakikatleri ve hakkaniyeti esas alan çözümlerini kapatma çabalarının akamate sızmaya mahkumları olduğu ve Türk yüzeyindeki bir mülk olan Kıbrıs Türklerinin haklı davasına verilen desteğin hükümlerle sürdürüleceği ve diğer uluslararası kuruluşlar ile çocukların benzer bekleme süremiz ifade edilmiştir.

Bosna-Hersek ve Kosova’da meydana gelen son gelişmeler değerlendirilmiş, muhtemel istikrar, huzur ve barış ortamının muhafazası için ayrılıkçı söylemler ve tek taraflı seçimlerden kaçınılması sonucunda ortaya konulmuştur.”

Mesut Şahin

Milli Savunma Bakanlığı Recep Tayyip Erdoğan Hulusi Akar Operasyon Türkiye Suriye Politika Güncel Haberler Son Dakikalar

Yorum yapın