Show TV’den ‘Metin Akpınar’ göndermesi: ‘Nereden Çıktı Bu Velet’ filmini yayınladılar

Duygu Nebioğlu’nun açtığı babalık davasının ardından, Metin Akpınar’ın iki kızı olduğu ortaya çıktı. Show TV, pazar günü Akpınar’ın “Nereden Çıktı Bu Velet” filmini yayınladı.

– Show TV, hafta sonu gündüz kuşağında, 35 yıl sonra iki kızı olduğu ortaya çıkan Metin Akpınar’ın 1975 yapımı “Nereden Çıktı Bu Velet” filmini yayınladı. Akpınar’ın “Nereden Çıktı Bu Velet” filminin yayınlanması sosyal medyada gündem oldu.

Zeki Alasya ve Metin Akpınar’ın başrollerinde oynadığı “Nereden Çıktı Bu Velet”in yönetmen koltuğunda Osman Fahir Seden oturuyor. 

Ne olmuştu?

Oyuncu Metin Akpınar’ın 35 yıl sonra bir kızı olduğu ortaya çıktı. Duygu Nebioğlu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, mahkeme kararı ile Akpınar’ın kızı olduğunun resmiyet kazandığını açıkladı. Akpınar’ın başta sadece bir kızı olduğu sanılsa da Duygu Nebioğlu’nun ikiz kardeşi olduğu öğrenildi. Sevgi Nebioğlu’nun açtığı davada DNA raporları uyuştu ancak henüz mahkeme kararı çıkmadı.

Duygu Nebioğlu, Akpınar hakkında babalık davası açıp, DNA testi yaptırdı. Akseki Asliye Hukuk Mahkemesi’nde görülen ve gizlilik kararı bulunan dava sonuçlandı. 

Annesi tarafından bir köye bırakıldığını, daha sonra devlet koruması altına alındığını ve ardından evlat edinildiğini söyleyen Nebioğlu sosyal medya hesabından bir paylaşım yaparak yaşadıklarını anlattı. Nebioğlu, “Benim adım Duygu Nebioğlu, 1988 yılında Antalya’da yaşama tutundum. Dünya’nın varlığını talihsiz olaylar ile kavradım. Bebekliğim, çocukluğum zor şartlar altında geçti. 1994 yılında Nebioğlu ailesi tarafından evlat edinildim. Ailem tarafından topluma kazandırılmak için başlayan serüvenimin devamında biyolojik ailemin ve soy ağacımın merakına düştüm” diye konuştu. 

Nebioğlu, Metin Akpınar’ın babası olduğunun Akseki Asliye Hukuk Mahkemesi’nin kararı ile resmiyete kavuştuğunu belirterek, şu ifadeleri kullandı:

“Hayranı olduğum sanatçının biyolojik babam olmasının mutluluğunu ne yazık ki yaşayamadım. Bu düşünce beni Türk toplumuna mâl olmuş  Sayın Metin Akpınar’a ulaştırdı, henüz 21 yaşında üniversite öğrencisi iken gerçeklerin karşısında yoğun şaşkınlık hissiyle, hayranı olduğum sanatçının biyolojik babam olmasının mutluluğunu ne yazık ki yaşayamadım. Aldığım yetersiz sevgi nedeniyle beni bağrına basmakta zorlandığı için ağır travmalar yaşadım. Bu sebeple saygıdeğer avukatlarıma ulaştım. Bugün avukatlar Ferihan Polat ve Ahmet Furkan Uludağ sayesinde Metin Akpınar’ın babam olduğu Akseki Asliye Hukuk Mahkemesinin kararı ile resmiyete kavuşmuştur. Adalet karşında tüm haklarımı koruma altına almış bulunuyoruz.”

Nebioğlu ailesine de teşekkür eden Duygu Nebioğlu, “Şaşkınım, yıllar sonra gelen mutluluk hayatımın ilk günü gibi oldu. Kamuoyuna bunu açıklamayı borç bilip sevgi ve barış içerisinde hareket edeceğimizi duyurmak istiyorum. Bu süreçte bana destek olan ve koşulsuz sevgi veren Nebioğlu aileme teşekkür ediyorum. Duyguluyum” dedi.

METİN AKPINAR’DAN AÇIKLAMA

Sanatçı Metin Akpınar, 35 yıl sonra kızı olduğu ortaya çıkan Duygu Nebioğlu ve ikiz kardeşi Sevgi Nebioğlu ile ilgili açıklama yaptı.   

Metin Akpınar, Habertürk’e yaptığı açıklama şunları söyledi: 

“Bu duyuru son gelişmeler üzerine sevgili halkıma, sevenlere, kızanlara duyurudur. 36 yıl önce Antalya’da bir sanatsal etkinlikte tanıştığım kişiyle sadece bir gecelik beraberliğim oldu. Bu olaydan sonra bir daha ne görüştük ne de haberleştik. 24 yıl sonra, bir gün ikiz kardeşler bana ulaşıp babalarının ben olduğumu söylediler. Elbette çok şaşırdım ve sarsıldım. Kızlarımdan öğrendiğime göre bir yetiştirme yurdunda kalmışlar, 6 yaşındayken de Nebioğlu ailesi tarafından evlat edinilmişler. 20 yaşına geldiklerinde ise biyolojik ailelerini bulmak istemişler. Kendilerini ilk tanıdığımdan itibaren çocuklarım olarak kabul ettim. Hepimiz açısından en sağlıklı şekilde ilişkimizi sürdürmek için karşılıklı çaba sarf ettik. Bu şekilde yolumuz kesiştikten sonra onlara, eşim Göksel ile birlikte elimizden geldiğince maddi ve manevi destek olmaya çalıştık. Bunca yıldan sonra gelen bu haberin ardından onların beklediği ve umduğu baba olmam kolay değildi.

İlişkimizi kendimize bir yol bularak sürdürmeye çalıştık. 2023 yılına geldiğimizde aramızdaki bağı resmiyete kavuşturmayı tercih ettiler. İtirazım olmadı ve kamuoyunu meşgul eden dava süreci başladı. Bu dava sırasında davayı zora sokacak herhangi bir çabam olmadı. Hukuki prosedürler tamamlandıktan sonra 13 Ekim 2023 günü itibariyle Duygu, benim nüfusuma geçti, hukuki işlem tamamlanınca kardeşi de geçecek. Kızlarımı tanımamdan itibaren bugüne kadar onları kabullenmemde ve onlara karşı duygularımda bir değişiklik olmadı. Bu dava sürecinin de buna olumsuz bir etkisi yoktur. Varlıklarından haberdar olmadığım çocuklarımın çektiği acılardan dolayı çok üzgünüm. Ayrıca eşim Göksel Akpınar’ı üzdüğüm için özür diliyorum. En önemlisi anlamsız bir şekilde üzdüğüm halkımdan özür diliyorum. Ne yazık ki hayat geriye doğru yaşanmıyor.”

 
 

Yorum yapın