Show TV kimin? Show TV sahibi kim? Show TV ne zaman kuruldu?

Show TV programı gündem konusu oldu. Bugün yayınladığı dizi ve programlarla izleyicileri ekran başına toplayan ve Türkiye’nin en çok izlenen televizyonlarından biri olan Show TV hakkında izleyiciler daha fazla bilgi sahibi olmak için Show TV kimin? Show TV sahibi kim? Show tv ne zaman kuruldu? Televizyonda göster? sorusuna yanıt arayan. Peki, ATV kime ait? İşte ne…

GÖSTER TV KİMİN?

Show TV, Ciner Yayın Holding. yayın yapan ülke kanalıdır. Show TV’nin genel müdürü ise Esra Baydar’dır.

kuruluş

Show TV, Show Radyo ile birlikte, 1 Mart 1991’de Erol Aksoy, Dinç Bilgin, Haldun Simavi ve Erol Simavi tarafından Fransa’da kurulmuş ve yayınına “Başka Bir Alem!” Fransa’nın sloganıyla başladı. 1 Mart 1992 tarihinde Türkiye’de yayın hayatına başlamıştır. Yayına ilk severleryan Show Haber, aylar sonra Mehmet Ali Birand tarafından 2 Mart 1992’de sunulmaya başlandı. Kanal, Mart 1992’de Türkiye’ye de yayın yapmaya başlamaca, gerçek bir yayıncılık anlayışına başlıyor. Show TV, bir dönem kardeş kanalı olan Cine5 ile birlikte Türk televizyonculuğuna yeni tarz. Show TV, Kasım 1992’de bulunan TV logosunu kaldırmıştır.

1991 – 2002

Kanalın ilk genel müdürü Güneri Cıvaoğlu’ydu. Göstermek Haber‘i kanalın ilklerinden olanlardan Gülgûn Feyman, 1996 arasında da Reha Muhtar sunmuş, Reha Muhtar bu vesileyle Show TV’sinin en bilindik sima biri hâline olmayacak. 1993 yılında Erol Aksoy ve Dinç Bilgin ile ortak girişim, 1994 yılında Erol Aksoy, Dinç Bilgin ve Aydın Doğan ile ortak girişim, 1995 yılında tekrar Erol Aksoy ve Dinç Bilgin ile ortak girişim olmuştur. 1997 yılında Erol Aksoy’a geçmiştir. 1999 yılında Mehmet Emin Karamehmet tarafından satın alındı[2]

1992-1995 arasında yarışmacıların yayın programıyla büyük beğeni toplayan Show TV, yine 90’ların başında kırmızı nokta uygulamasıyla gece gündüzleri Tutti Fru programlarıyla erotik yayınlar yaptı. Bu erotik yayından kaldırılmış görüntüler.

Show TV, yine 90’lı gece Simpsonlar, Seinfeld, Sıkı Dostlar, Dallas, Battlestar Galactic, Yalan Rüzgârı, Roseanne, Power Rangers, SWAT, Superboy ve The Rookies gibi yabancı dizilerin tekrar bölümlerini gündüz ve günlüklerinde yayınlamıştır.

TRT 1 ve Star TV’den sonra, Bizimkiler, Sıdıka, Deli Yürek, Örümcek, Şehnaz Tango, Küçük İbo, Zehirli Çiçek, Sırılsıklam, Canısı, Haşlama Taşlama, Bu Sevda Bitmez, İki Kız Kardeş, Mirasyediler, Hangimiz Eşek, Gökkuşağı, Ana Kuzusu, Hemşerim, Ayşecik ve Zirvedekiler gibi yerli dizileriyle izleyicileri zirveye çıkardı.

Yarışma programlarında çığırıyor Biri Bizi Gözet’un 2000 yılında gerçekleştirildiği ilk yarışma Show TV’ye çok büyük maç oynuyor.

Show TV’nin ilk şeyi, 90’lı bir Türkın gündeminde popüler olmayan bir şeydir. Belgesel, müzik gibi yayınladıkları programların ve O renginin renginin ve harfin şeklininle de akılda kalıcılık olacak.

2002 – 2013

Show TV, 30 Eylül 2002 tarihinde yeni logosu ve yeni “Esas Show bu Show!” sloganıyla yeni yayınlanmaya başladı. Kanalın bu yeni döneminde Acun Ilıcalı, Serap Ezgü, Magic Necmi, Seda Sayan, Saba Tümer, Derya Baykal, Çağla Şikel ve Alişan gibi isimlerin, kanalın bu zamanının kişilerinden olmuşlardır. Serap Ezgü ile Biz Bize, Deryalı Günler gibi programlar da gündüz kuşağının izlenen programlarından olmuştur. Acun Firarda, kanalın 2002-2006 arasında yer alan programlardan olmuştur. Ayrıca UçanKuş ve Pazar Keyfi, kanalın vazgeçilmezi dergi programları.

Ekmek Teknesi, Tatlı Hayat, Hayat Bilgisi, Cennet Mahallesi, Dadı,lar ve Adını Feriha Koydum gibi beğenilen diziler başta olmak üzere toplam 93 yerli ve 9 yabancı dizi yayınlayan Show TV, en çok farklı dizi yayınlamış Türk televizyon kanalıdır.

2003-2005 arasında yer alan 2 bölümdeki Kurtlar Vadisi Terör (2007) ve yine 2007-2009 Büyük bir gösteri TV’de yayınlanmaya başlayan ve mafya vadisi içeren diziler modasını başlamamışlar, Ancak diziler pek çok RTÜK tarafından yasaklanma yoluyla yapılır.

Var Mısın Yok Musun?, Survivor Türkiye – Yunanistan, Fear Factor, Wipe Out, Şarkı Söylemek Lazım, Buzda Dans, Yemekteyiz gibi yabancı ve Gelinim Olur Musun? Yerli programların ve yarışmaları çok izlemelerinin yanı sıra Türk televizyonculuğunda bir sayfa oynatmak furyası yeni tercihi satın almışlar. Show TV, aynı zamanda 25 yarışma ile en çok sayıda farklı yarışma programı yayınlamış Türk televizyon kanalıdır.

29 Eylül 2005 tarihinde Avrupa’da yaşamak Türklere yönelik yayınlanıyor Show Türk açılmıştır.

2005-2009 tarihleri ​​arasında UEFA kupaları maçları ve 2006 bütçesi arasında UEFA Süper kupa maçlarını futbolseverlerle buluşturdu. Ayrıca 2007’den 2009’a kadar UEFA kupa finallerinin Türkiye’de yayıncısı olmuştur.

Atv’nin el değiştirmesinden sonra kanalın yeni yaşam ile uyum sorunu yaşayabileceklerini düşünen Ali Kırca ve diğer Atv Haber birçoğu, 31 2007 tarihinde Show TV ile anlaşmışlar ve her zaman olduğu gibi Show Haber’i hafta içleri Ali Kırca sunmuştur. Hafta sonu haberlerini ise 31 Aralık 2007’den 31 Ağustos 2012’ye kadar Korcan Karar sunmuştur. Ana Haber bülteninden yayınlandıktan sonra göster spor Sayfasında haftaı içleri Melih Gümüş, hafta sonları Merve Toy, Ebru Gürsoy ve Birsu Ersu sunmuştur. Siyaset Meydanı onun perşembe gecesi Ali Kırca sunmuştur. Show TV’nin seslendirmesi 2010 yılından itibaren Mehmet Onur’dur. Tuba Atav ise Korcan Karar’ın yerine hafta sonu haberlerini vermişti.

Show TV, 3 Eylül 2012’den itibaren 16:9 geniş ekran formatına geçmiştir.

2013 – 2015

18 Mayıs 2013 tarihindekinin sahibi olan Mehmet Emin Karamehmet’in, İnterbank ile ilgili kredilerinden 455 milyon dolar nedeniyle TMSF tarafından Show TV, 360, Digitürk, Alem FM, Lig Radyo, Akşam Gazetesi, Güneş Gazetesi ve BMC tarafından yönetilene el konuldu.

Çukurova Holding, TMSF gözetiminde olmak, Show TV ve endüstriyel Show Türk ve Show Max’i 402 filminde Ciner Medya Grubu’na milyonlarca çocuk.

15 Haziran 2013’ten 5 Ocak 2014’e kadar Show Haber’i hafta içleri Erhan Çelik sundu. Hafta sonları ise Cansu Oyan sunmuştur. Ayrıca Show Kulüp’ün yayınına oğlu verilmiştir. Kanalın yeni sezondaki yenilikleri nedeniyle Aşk Emek İster dizisi yayından kaldırıldı. Atv’den Benim İçin Üzülme dizisini aktardı. 5 Ağustos 2013’te hafta sonu haberleri Pınar Erbaş tarafından gönderilmeye başlandı. 14 Aralık 2013’te kanala, FOX’tan Fatih Harbiye dizisi aktarıldı. Erhan Çelik’ten boşalan sunucu koltuğuna Ece Üner geçti ve hafta içi haberleri başladı.

TMSF’te’nin inceleme ile ile 30 Mayıs’ta ve kullanıcı, Show Ciner Medya Grubu’na satışının iptaline yapılan inşaat 2014 davada İstanbul 4. İdare Mahkemesi’nin satışını kontrol etmek için işlenir. .

Ancak 18 Temmuz 2014’te, TMSF Show TV’nin gerçek Ciner Yayın Holding’e verdi.

9 Ocak 2015’te, İstanbul 4. İdare Mahkemesi Çukurova Holding’in inşaatına başlanan davada Show TV’nin Ciner Yayın Holding’e devrini iptal edildi ve kanal yeniden TMSF’ye geçti.

2015 – geleceğimiz

5 Haziran 2015’te, mahkeme Show TV’nin Ciner Yayın Holding’e geri dönüşü karara bağladı.

survivorallstar2022.com – Gündem

Show Tv, Gündem, Magazin, Haberler

Yorum yapın