Sevgilisi tarafından vahşice katledilen Tuğçe Can’ın katilinin yargılandığı duruşma 1 Haziran’a ertelendi

Sevgilisi tarafından vahşice katledilen Tuğçe Can’ın katilinin yargılandığı duruşma 1 Haziran’a ertelendi

ESKİŞEHİR – Eskişehir’de Tuğçe Can’ı öldürdüğü nişanı ile tutuklanan Onur Kaya‘nın yargılandığı davada 1 Haziran’a ertelendi.

Tepebaşı İlçesi Yenibağlar Mahallesi Hacı Hüsnü Sokak’ta ikamet eden 25 yaşındaki Tuğçe Can, 12 Ocak 2023’te sevgilisi Onur Kaya tarafından bıçaklanarak öldürüldü. İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp ve Cinayet Büro Amirliği ekiplerince görevlerinin ardından gelen katil zanlısı Onur Kaya, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Katil zanlısı tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Eskişehir 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam eden yargılama sürecinde bugün duruşma yapıldı. Duruşmaya maktul Tuğçe Can’ın evi, taraf avukatları katıldı. Katil zanlısı Onur Kaya ise duruşmaya tutuklu bulunduğu hapishanenden SEGBİS bağlantısı ile katıldı. Mahkeme heyeti eksiklerin mahkemesi için duruşmayı 1 Haziran’a erteledi.

“Herkes benim kucaklaşmaya dua ederken ona beddua ediyor”

Ertelenen ifadenin ardından adliyenin önünde açıklama yapan Tuğçe Can’ın annesi Emine Can şu ifadeleri kullandı:

“Duruşma 1 Haziran’a ertelendi. Ne kadar erteleniyorirse ertelensin. Ben adalete sonuna kadar güveniyorum. Onun en ağır ceza ile cezalandırılacağını öğreneceğim. Sevdiğim tek bir şey var. Yanında olduğunuz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.”

Eskişehir Onur Kaya Tepebaşı 3. Sayfa Haberler

Yorum yapın