Settar Tanrıöğen beyin kanaması geçirdi

Kızılcık Şerbeti’ndeki Abdullah karakteriyle tanınan usta oyuncu Settar Tanrıöğen beyin kanaması geçirdi. Tanrıöğen ameliyata alındı.

DUVAR – Kızılcık Şerbeti’nde Abdullah karakterine hayat veren usta oyuncu Settar Tanrıöğen beyin kanaması geçirdiği öğrenildi. 

Instagram hesabından paylaşım yapan Ebru Destan, Tanrıöğen’in hemen ameliyata alındığını ve ameliyatının güzel geçtiğini belirtti. Destan paylaşımında, “Settar abim dün beyin kanaması geçirdi. Ameliyatı güzel geçmiş. Bir an önce sağlığına kavuşmasını dilerim. Seni Seviyoruz” ifadelerini kullandı.

Settar Tanriogen beyin kanamasi gecirdi

‘BİLİNCİ AÇIK’

Acıbadem Ataşehir Hastanesi Başhekimi Dr. Engin Çakmakçı, Sanatçı Settar Tanrıöğen’in yoğun bakım servisinde devam eden tedavi süreci ile ilgili konuştu.

Çakmakçı, şu ifadeleri kullandı:

“Hastamız Settar Tanrıöğen bir haftadan beri üst solunum yolu enfeksiyonu şikayetlerinin yanı sıra hareketlerde ve konuşmada yavaşlama ve ara sıra kısa süreli bilinç bulanıklığı ile 26 Ocak 2024 Cuma günü saat 20:45’de Acıbadem Taksim hastanemize başvurmuştur. Yapılan muayene ve tetkikleri sonucunda beyin damarlarından birinde anevrizma (anterior komunikan arter anevrizması) kanaması saptanmıştır.

Bu tanı üzerine Acıbadem Ataşehir hastanemize sevk edilen hastamız, Prof. Dr. Hatem Hakan Selçuk liderliğindeki Girişimsel Nöro-Radyoloji ekibi ve anestezi uzmanı Doç. Dr. Nurcan Kızılcık tarafından işleme alınmış ve kanamaya yol açan anevrizma başarılı bir şekilde kapatılmıştır. Hastamız işlem sonrasında tekrar yoğun bakıma alınmıştır. Sanatçı Settar Tanrıöğen’in hastanemize gelişinde olduğu gibi bilinci açık bir halde yoğun bakım servisimizde izlenmeye devam edilmektedir.”

‘Kızılcık Şerbeti’nin son bölümünde Abdullah karakterini canlandıran Settar Tanrıöğen kalp krizi geçirip ameliyata alınmıştı. (KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)

Yorum yapın