Serkan Bayram’ın “Buğday Tanesi” filminin galası yapıldı! Siyaset ve sanat dünyasından önemli isimler katıldı

Henüz bebekken buğday tarlasında çıkan yangında, vücudunun büyük bir bölümünde kalıcı yanıklar oluşur ve ellerini kaybeden Milletvekili Serkan Bayram’ın hayata tutunma mücadelesini ve milyonlara umut olma hikayesini anlatan “Buğday Tanesi” filminin galası, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde Atatürk Kültür Merkezi’ nde gerçekleşti.

Serkan Bayram’ın gerçek yaşam öyküsünü konu alan, mülkünü Doğan Ümit Karaca’nın üstlendiği, başrolünde Kutsi’nin yer aldığı filmin galası büyük ilgi gördü. Milletvekili Serkan Bayram’ın tavsiyesi ve yönlendirmesiyle Volkan Kapkın tarafından kaleme alınan ve yapımı Pro-In Production tarafından merkezinin ünlü sanatçı ve oyuncusu Kutsi, Yeliz Akkaya, Deniz Arna, Devrim Kabacaoğlu, Yusuf Aytekin, Sinem Reyhan Kırımlıoğlu, Taha Yusuf Tan ve Erkan Bektaş rol aldı. Filmin müzikleri ise Yıldıray Gürgen imzasını taşıyor.

Ünlü sanatçı Kutsi ve film oyuncularının da hazır bulunduğu galaya çok sayıda bakan, milletvekili, belediye başkanı, meclis üyesi, STK başkanı ve basın mensubu katıldı. Ünlü oyuncu Kutsi, galada Buğday Tanesi filminde yer almaktan dolayı büyük mutluluğun farkına vardığını çizerek gökyüzünü çizerek, “Filmin hikâyesini ilk dinlediğimde ve uyguladığımda çok yoğun duygular hissettim. ortak olduk” dedi.

Serkan Bayram'ın 'Buğday Tanesi' filminin galası yapıldı!  Siyaset ve sanat dünyasının önemli isimleri katıldı

Galadaki konuşmasına “20 yıllık siyaset kariyerimde birçok önemli konuşma yaptım ama bu konuşma benim için en zoru olacak” şeklinde başlayan Serkan Bayram geçmişlerinde şunları kaydetti: “Çok değerli bakanlarım, milletvekillerim, çok değerli İstanbul Emniyet Müdürüm, değerli STK başkanları, AK Parti İl Başkanı, İlçe Başkanlarım, meclis üyelerim, belediye başkanlarım, çok değerli muhtarlarım, sevgili basın mensupları, değerli hanımefendiler, değerli beyefendiler, geleceğimiz olanlardan kurtulanlar, engelli çocuklarım, kader çocukları bugün 3 Aralık Dünya Engelliler Günü.Bugün engelli kardeşlerimizin engellerinin hatırlandığı ve çözümün müzakereldüğü bir gün. Ama bugün sadece 3 Aralık olmamalı.365 gün gün olmalı. yatırımlarla engelliler alanı sürü kitap yor. Tüm engelliler adına Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a şükran ve minnetlerimizi sunuyorum.”

Serkan Bayram'ın 'Buğday Tanesi' filminin galası yapıldı!  Siyaset ve sanat dünyasının önemli isimleri katıldı

“Bu film, klasik geçmiş olan filmlerden öte benim yaşadığım hayattan yüzde birini temsil ediyor. Hayatımı tamamen konu alsak belki de on tane film çekmek zorunda kalıyoruz. Bu hayat mücadeleci ve zor bir hayat. Buğday Tanesinin filmi tamamen organik ve orijinaldir. Türkiye’de yaklaşık olarak 10 milyona yakın engelli birey var.Ailesiyle birlikte hesabımızda 40 milyona yakın bir aile ortaya çıkıyor.Bu film 10 milyon engelli kardeşimize umut ışığı olacak.Ailelerine de umut ışığı olacak.İnsanlığa ve dünyaya da bir umut ışığı alanı.Bu film Türk sineması ve Türk siyaset tarihindeki ilkleri kendi içinde barındırıyor.Buğday Tanesi filmi benim bağrından çıkmış olduğu aziz milletime hediyemdir.Bu filmi izleyen herkes engelli bir kardeşin içinde bir umut belirirse bilin ki işte o zaman bu filmin amacına ulaşmış olur” şeklinde konuşan Serkan Bayram, Buğday Tanesi filminin gelirinin yine engelliler için ulaşabileceğini söyledi. Filmin Türkiye geneli 400 salonda gösterimde olduğunu söyleyen Bayram, herkes izlesin diye bilet fiyatının tüm Türkiye’de 30 TL’lik sonuçlar da sözlerine ekledi.

Serkan Bayram'ın 'Buğday Tanesi' filminin galası yapıldı!  Siyaset ve sanat dünyasının önemli isimleri katıldı

“Bildiğiniz üzere Türkiye Cumhuriyeti 100’üncü etkilerini ekliyor. Engelliler alanında sessiz devrimi inceledik. Şimdi artık bu devrimin taçlandırılması gerekiyor. Bugüne kadar çok büyük görevler yapıldı” şeklinde konuşan Serkan Bayram, “Ben artık yeni dönemde engelli vali, büyükelçi ve bakan istiyorum. Ben artık Türkiye’de engellilerliğinin bakanlığını hayata geçirmek istiyorum” dedi.

Serkan Bayram'ın 'Buğday Tanesi' filminin galası yapıldı!  Siyaset ve sanat dünyasının önemli isimleri katıldı

Buğday Tanesinin filmi ile birlikte kitabının da hazırlandığını dolaşan Serkan Bayram, kitabın en kısa sürede raflarda yerini alacağını duyurdu. “Kitabımızın üzerinde çok manidar bir yazı var: ‘Yere gittiğinde değil, vazgeçtiğinde gitmesin.’ O hayatta her alanda mücadeleden hiç vazgeçmemeliyiz” şeklinde konuşan Bayram, “Ellerimde tuttuklarımı, gönlümde, kalbimde tuttum ve hiçbir zaman da bırakmadım. teşekkür ediyorum” dedi.

Magazin Kültür Sanat Haberler

Yorum yapın