Serenay Sarıkaya’nın otomobiline saldıran, evine girmeye çalışan 26 yaşındaki Tayfur Demirtaş için karar çıktı. Akşam’ın haberine göre; Serenay Sarıkaya’nın otomobiline saldıran, evine girmeye çalışan 26 yaşındaki Tayfur Demirtaş için karar çıktı. Hakkında, ‘Atipik psikoz’ yani gerçek dünyadan bağını koparmış bir kişiliğe sahip olduğuyla ilgili rapor bulunan Demirtaş’ın, akıl hastası olduğu ispatlandı. Mahkeme Demirtaş’ın yüksek güvenlikli bir sağlık kurumunda koruma ve tedavi altına alınmasına, ‘tehdit’ suçundan ise beraatına karar verdi. Demirtaş’a ‘tehdit’ ve ‘kişilerin huzur ve sükununu bozma’ suçlarından 9 aydan 3 yıla kadar hapis istemiyle dava açılmıştı.

Serenay Sarıkaya’nın otomobiline saldıran, evine girecek çalışan 26 yaşındaki Tayfur Demirtaş için karar çıktı.

Akşam’ın haberine göre; Serenay Sarıkaya’nın otomobiline saldıran, evine girecek çalışan 26 yaşındaki Tayfur Demirtaş için karar çıktı. Hakkında, ‘Atipik psikoz’ yani gerçek dünyadan bağını koparmış bir kişiliğe sahip olduğuyla ilgili raporunda bulunan Demirtaş’ın, akıl hastası olduğu ispatlandı.

Demirtaş’ın yüksek güvenlikli bir sağlık kurumunda koruma ve idame altına alınmasına, ‘tehdit’ suçundan ise bera Mahkemeatına karar verdi. Demirtaş’a ‘tehdit’ ve ‘kişilerin huzur ve sükununu bozma’ suçlarından 9 aydan

3 yıla kadar hapis istemiyle dava açtı.

Yorum yapın