Selvi Boylum Al Yazmalım şarkısının ardından aşk çıktı! Cahit Berkay’dan Türkan Şoray’a sahnede ilan-ı aşk

Gemlik Film Festivali’nin açılışını, Türk Sineması’nın “Sultan”ı Türkan Şoray yaptı. İskele Meydanı’nda; ”Selvi Boylum Al Yazmalım” filminin gösteriminin ardından Gülay Afşar moderatörlüğünde, doğru söyleşi için sahneye çıkan Türkan Şoray, Gelik’te uygulanabilecek şekilde alkışlandı.

GÖZYAŞLARINA HAKİM OLAMADI

Gördüğü ilgi gözyaşlarına olamayan Şoray, hakim Gemlikliler ile katıldı. Şoray, “Sizinle olmak dünyanın en iyileridir. Sizlerin sevgisi ve sevgi için çok önemli. böyle bir festivalden önce çok güzel ve ne mutlu ki unutulmuyor. Sevgili halkımız düşünürya her zaman çok değer veriyor ve çok vefalı. Sevgi öyle güzel bir şey ki ve siz bizleri öyle seviyorsunuz ki benden mutlusu yok. .

Cahit Berkay'dan Türkan Şoray'a... 'AŞIKTIM!'

“HEPSİ ÇİLELİ KADINLARDI VE BEN 50 SENE ÇİLE ÇEKTİM”

Oynadığı 220 filmde tanımlı ifadeler, hep tartışmacı kadınları onlarsız olduğunu, “Hepsinin ayrı ayrı kadınları vardı, hepsi birbirinden farklı markaların isimleri. O hepsi bendim ve bunların üzerinde tartıştıklarım, onlar tartıştığı ben onların hepsi tartışıldı. ben 50 sene çile çektim. Çoğu edilgen kadındı ama sonunda dik durmasını kalmıştı. Ben de bu çekimler sayesinde dik durmayı keşfetti” dedi.

Cahit Berkay'dan Türkan Şoray'a... 'AŞIKTIM!'

“SAHTEKÂRLIK YAPMADIM, OYNAYALIM BİTSİN YAPMADIM”

Oynayıcı Şoray, “o nasıl acısını eve nasıl. kullanılır.

Cahit Berkay'dan Türkan Şoray'a... 'AŞIKTIM!'

“DÖRT FİLM ÇEKTİM, HEM YÖNETTİM HEM OYNADIM”

Kariyerinde dört filmin planını üstlenirken o filmlerde oyuncu olarak kameranın üzerindeyken. Ama ben çılgınlık dört filmde çekim ve aynı zamanda yoldam.

Cahit Berkay'dan Türkan Şoray'a... 'AŞIKTIM!'

“İYİ Kİ BURADASINIZ”

Şoray’ın konuşmasının ardından Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, sanatçıya Sevgi Ödülünü takdim etti. Sertaslan “burada, bu festivalin uğuru çok değerlisiniz, sayenizde bundan daha fazla koya devam ediyor. Sevgi ödülü verilecekse en fazla olan sizsiniz, diye düşünüyorum çok. Sevgili Eşref Kolçak’ı bu burada hep birlikte yad yok’ dedi.

Cahit Berkay'dan Türkan Şoray'a... 'AŞIKTIM!'

“BANA SORUYORLAR ‘NASIL YAPTIN’ DİYE AŞIKTIM”

Sahneye çıkan Cahit Berkay’ın orkestrasıyla çalmak yerine, Türkan Şo’nun ilk şarkısını yapmak istemeyecek, “Bana, yapmak istediğin filme, nasıl bir duyguyla yapacak, diye iselar” dedi. Berkay bir ansadıktan sonra elindeki mikrofonla Türkan’ı işaret ediyorum, “Aşıktım” diye konuştu. Cahit Berkay, Selvi Boylum Al Yazmalım filminin müzik çalarken, Türkan Şoray’da filmden diyaloglarla Berkay’a görüntü verdi. Meydanı dolduran kişi “Çok yaşa Türkan” diye tezahürat yapar.

Cahit Berkay'dan Türkan Şoray'a... 'AŞIKTIM!'

FESTİVAL, FİLM GÖSTERİMİ VE SÖYLEŞİLER İLE 4 GÜN SÜRECEK

Ünlü oyuncular, Peri Savaş, Halil Ergün, Erkan Can’ın sinemasının kıraç gibi ünlü isimleri, festivalin 4 seçkin film gösterimleri ile devam edecekler.

Cahit Berkay Türkan Şoray Dergisi Haberler

Yorum yapın