Selin vurduğu Şanlıurfa’da arıtılmış su, sabah saat 05.00 itibarıyla sisteme verilmeye başlanacak

Şiddetli gösterilerin ardından sel felaketinin vurduğu Şanlıurfa‘da 16 vatandaşımız hayatını kaybetti. Kent geneli çamura bulanırken, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (ŞUSKİ) Genel Müdürlüğü, kentte yaşanan sel felaketinin ardından arıtma tesislerine tünellerden çamurlu su sızması nedeniyle su kesintisi uygulandı.

Bugün kentte kameralar karşılaşması geçen mahalli Bakan Süleyman Soylu, son gidişini aktardı. Bakan Soylu, “Sabaha kadar 4 milyon metreküp su boşaltıldı. Sürekli kontrol ediyoruz. Burada arıtmaya da başladı. Su şu anda arıtılıyor. Şanlıurfa’da arıtılmış su yarın sabah saat 05.00’e kadar dağıtım sistemi verilmeye başlanacak. geldi.Şanlıurfa’da şebekeye ilk gelen su, biz söyleyene kadar sadece kullanma suyu olarak değerlendirildi.Biz, içme suyu takviyelerini geldik.” kullanım kullandı.

Selin vurduğu Şanlıurfa'da arıtılmış su, sabah saat 05.00'de sisteme verilmeye başlanacak

Suya inşaat karıştığı iddiasına sert çıkan Soylu, “Bir üzüntümüz var. Şanlıurfalı hemşehrilerimiz rahat olsun. dedi.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül de bugün yanından ayrılacak, “Şanlıurfa genelinde #selfelaketi kazada yaşanan zorunlu su kesintisi nedeniyle hemşehrilerimizin İçme ve kullanma suyu ihtiyaçları için mahalle muhtarlıklarımızda Büyükşehir Belediyesi ve AFAD tamamlayıcılarında dağıtacaklar gerçekleştirilecektir. Kamuoyuna önemle duyurulur.” dedi.

Şanlıurfa'da su arıtılmış, sabah saat 05.00'de sisteme sistem verilmeye başlanacak

Süleyman Soylu Şanlıurfa Politika Haberler

Yorum yapın