Şarkıcı Melek Mosso’ya Musa Orhan’a hakaretten hapis istemiyle dava açıldı

Batman’da intihar eden İpek Er’e cinsel saldırıda bulunduğu iddiasıyla yargılanan musa orhan, bu süreçte eleştiren ünlü isimler hedef aldı. Daha önce Ezgi Mola, Hazal Kaya ve Farah Zeynep Abdullah’la davalık olan musa orhanoğul olarak Melek Mosso‘ya dava açtı.

Oyuncu Ezgi Mola’nın Batman’da infaz eden İpek Er’in eski mektubunda kendisine cinsel saldırıda tuttuğu iddia ettiği Musa Orhan’a “Tecavüzcü şerefsiz” diyerek hakaret etmediği iddiasıyla yargılandığı davada mahkum edilmesine tepkilere yol açmış oyuncu Melek Mosso da sessiz kalmamıştı. Sosyal medya hesabından “Ezgi Mola yalnız değildir” etiketiyle paylaşım yapan şarkıcı “Tecavüzcüleri koruyan bu sisteme yazıklar olsun” kullanılmıştı.

Şarkıcı Melek Mosso'ya Musa Orhan'a hakaretten hapishane istemiyle dava açıldı

T24’te yer alan habere göre, Melek Mosso’nun aktarımından rahatsız olan Musa Orhan, avukatı aracılığıyla suç duyurusunda bulundu. Şikayet üzerine mahkeme soruşturmasında organları uzlaşamayınca Ankara Başsavcılığı, Mosso hakkında ‘sesli, yazılı veya görüntülü bir ileti ile alenen hakaret’ suçundan iddianame yayınladı.

Şarkıcı Melek Mosso'ya Musa Orhan'a hakaretten hapishane istemiyle dava açıldı

İddianamede ifade veren Melek Mosso, Musa Orhan’ı doğrudan hedef almadığını belirtti. Paylaşımını, Orhan’a yönelik hakaret niteliğinde olduğu iddianamede Mosso’nun 2 yıl 4 aya kadar hapsi istendi.

Melek Mosso Musa Orhan Dergisi Haberler

Yorum yapın