Saplantılı hayranından şikayetçi olan Ezgi Mola, taciz davasında ifade verdi

Oyuncu Ezgi Mola’nın tanımadığını, Kemal K. isimli şahsın kendisini öldürmeye devam ederek, tehdit ve tacize maruz kaldığı iddiasıyla başlattığı davanın görülmesine devam edildi. İstanbul 22.Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada müşteki Ezgi Mola, avukatı Yaman Şenoymak ve Aile Bakanlığı avukatı hazır bulundu.

Duruşmada beyanda bulunan Ezgi Mola, bir tiyatro sahnesinde davetlilere açık özel bir oyunun ortaya çıkması, oyun sahnesinden indiğini ve daha önce tanımadığı bir kişiyle görüşmeyi geride bırakmak, “Beni tanımak gibi yaptı ve ısrarcı oldu. Ben de ayıp olmasın diye bir olarak sanatçı çok kısa bir süre selam verdiler ve ordan ayrılmışm.yine aynı tiyatro oyununu başka bir günkü öğretmenden sonra,tiyatro evinden çıkışta çocuklarla bir arada otururken yine aynı kişi yanımıza geldi.bana ‘sizinle konuşmak istiyorum’ dedi.ben de insanlarlala taksiye binmek için sürekli ısrar ederken ve özel Aradıklarımı söyledi.Arkadaşlarım beni sakinleştirip arabaya bindirdi, bu sırada sanık bana arkadan parmağını saldırgan tavırlar gösterdi.Hatta sanık bu eylem nedeniyle yargılandı ve ceza aldı” dedi.

Oyuncu Ezgi Mola taciz davasında ifade verdi

Beyanına devam eden Mola, “Aradan aylar geçti ve pandemi sonrasıydı. Yine bir oyun bitimiydi. Asansörün orada arkamda bir karaltı belirdi. Tam asansörün kapısı açıldı, içeriye girmeden bir bakış yine o. Yıllar sonra yine oydu. Hemen ‘bir dakika korkmayın benimle’ dedi. Ona ne hakla bunu yapabilirsiniz, asansöre binmeye çalışıyorsunuz dedim ve güvenlik çağırdım. haberin olsun’ dedi.

Son olarak bir gün kendinden karakoldan aradıklarını ve hakkında bir şikayeti anlatan Ezgi Mola, “Şikayetin neyle ilgili olduğunu sordu. Sanık Kemal K. ile ilgili dediler. Profilini buldum.Mesaj yazma organları, bir baktı ki bana eskiden beri mesajlar yazıyormuş.Orada da inanılmaz algım.Sanki beni tanıyormuş gibi mesajlar atmış.En son attığı mesajlarda ise ‘artık beni rahat bırak, telefonuma giren atmosfern çık’ diye mesajlar yazıyor.Bu olay da takipsizlikle neticelenmişti.Herhalde bir fan, beni çok yedi biri diye anlayışıyla karşıladığım şey taciz olayına döndü.

Oyuncu Ezgi Mola taciz davasında ifade verdi

Duruşmada müşteki Ezgi Mola’nın avukatı Yaman Şenoymak, müvekkilinin beyanlarına katıldıklarını ağır sanığın cezalandırılmasını istedi. Beyanların ardından ara yürütme mahkemesi, sanığın sonraki celse dinlenmesi için zorla getirilmesine ve eksik hususların uzaklaştırılmasına hükmedilerek yargılanmasını erteledi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca iddianamede, şüpheli Kemal K.’nın a ‘cinsel taciz’, ‘kişilerin huzur ve sükununu bozma’ ve ‘tehdit’ suçlarından toplam 1 yıl 2 aydan 8 yıl 3 aya kadar hapsi talep edildi.

Oyuncu Ezgi Mola taciz davasında ifade verdi

Ezgi Mola İstanbul 3. Sayfa Magazin Haberler

Yorum yapın