Şanlıurfa’da uyuşturucu operasyonu: 81 gözaltı

Şanlıurfa‘da operasyon işlemi: 81 gözaltı

ŞANLIURFA – Şanlıurfa merkezli 3 ilde gözlemlere yönelik jandarma düzeninin düzenlendiği operasyonda 81 şüpheli gözaltına alındı.

Şanlıurfa İl Jandarma Komutanlığına bağlı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube ekiplerinin koordinasyonunda, tespit edilen madde kullanımı ve satışının yayılmasına yönelik kent genelindeki faaliyete devam ediyor. Bu operasyonda, operasyona katılan 808 jandarma ekiplerine, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Mücahit Avkıran birlikte adreslere operasyon operasyon verdi. Ekipler, Şanlıurfa, Mersin ve Gaziantep’te tanımlanmış 81 adrese eş zamanlı operasyon düzenlendi. Operasyon kapsamında bazı yollarda da uygulama yapıldı, araçlar düzenlendi. Jandarma Özel Harekat ekiplerinin de destek operasyonu operasyonda, bazı evlere “koçbaşı” kullanarak giren ekipler, gözlemledikleri sattıkları iddiasıyla 81 şüpheliyi gözaltına aldı. Adreslerde, dedektör köpekleri yapılan aramalarda, 12 kilogram eroin, 10 kilogram esrar, 100 gram metamfetamin, 2 uzun gövdeli silah, 19 ruhsatsız tabanca, 18 avlanma, bu silahlara ait 485 mermi, 10 kök kenevir, 100 gram kenevir tohumu, 7 bulundu kullanım aparatı, 2 hassas terazi, 2 bin 666 paket müşteri kaçağı sigara ve 34 elektronik sigara ile görünümlerinden elde edilen değerlendirilen 48 bin 600 lira ele geçirildi. Operasyon kapsamında yapılan denetimlerde ise çeşitli suçlardan arandığı tespit edilen 62 zanlı yakalandı. Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, operasyon sonrası İl Jandarma Komutanlığına, görev alan personelini tebrik etti. Vali Ayhan, buradaki konuşmasında,

Bu ‘Kökünü kurutma’ operasyonlarının bir tanesinin daha başarılı bir şekilde sonuçlanmasının ardından sizlerle bir arada bulunmaktayız. Şanlıurfa İl Jandarma Komutanlığının gördüğü madde suçları ile mücadele süresince yürüttüğümüz 4’üncü kökünü kurutma operasyonu başarılı bir şekilde sonuçlandı. Şanlıurfa merkezli Gaziantep ve Mersin illerini kapsayan bir operasyon oldu. Bu sabah 808 çalıştırmayla 81 ayrı adrese eş zamanlı operasyon düzenlendi. Bu operasyon sırasında 81 şüpheli gözaltına alındı, 62 aranan şahıs da tutuklandı” ifadeleri kullanıldı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Operasyon Şanlıurfa 3. Sayfa Güncel Haberler

Yorum yapın