Sanatçı Kadir İnanır’ın yoğun bakımdaki tedavisi sona erdi

Yeşilçam’ın usta oyuncusu Kadir İnanır24 Mart sabahı beyninde kan pıhtısı oluşması sonucu felç geçirdiği gerekçesiyle hastaneye kaldırıldı. İnanır, Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yoğun bakıma kaldırılarak entübe edildi. Günlerdir hastanede yatan sanatçıdan sevinç haber gelmek.

REHABİLİTASYON SÜRECİ DEVAM EDECEK

Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Necdet Sağlam, sanatçının durumuna ilişkin yaptığı açıklamada, İnanır’ın yoğun bakım sürecinin tamamlanarak servise kaldırıldığını söyledi. Sanatçının tedavisinin nöroloji servisinde devam edeceğini belirten Sağlam, “Rehabilitasyon süreci devam ediyor. Birinci derece yakınlarıyla daha rahat bir ortamda görüşebilecek ancak mümkün olduğunca ziyaretçi kabul etmeyeceğiz. İyileşme sürecine girin ama bildiğiniz gibi rehabilitasyon süreci uzun bir süreç, bazen aylar sürebiliyor.”

Sanatçı Kadir İnanır'ın yoğun bakımdaki tedavisi sona erdi

“HEM KAS GÜCÜ HEM BİLİNCİ İYİ”

Kadir İnanır’ın tedavisinin şu ana kadar olumlu geçtiğini belirten Sağlam, “Olumsuz bir durum yok. Her geçen gün daha iyiye gidiyor. Her geçen gün iyileşiyor. Hem kas gücü, hem bilinci, hem de genel durumu daha iyi. Tedavisi daha iyi. Ek hastalıkları da tamamlanmak üzere.” dedi.

Sanatçı Kadir İnanır'ın yoğun bakımdaki tedavisi sona erdi

Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi Necdet Sağlam Kadir İnanır Dergisi Sağlık Güncel Haberler

Yorum yapın