Samsun’da Uluslararası Kapıkaya Doğa Sporları ve Kültür Festivali Başlıyor

Samsun‘un Bafra ilçesinde bu yıl beşincisi gerçekleştirilecek Uluslararası Kapıkaya Doğa Sporları ve Kültür Festivali’nin programı açıklandı.

Bafra Belediyesinden yapılan omuzlarına göre, 26-30 Temmuz aylarındaki festivalde su sporları, isteyen, dağcılık, foto safari, workshop, konserler ile gezi gibi etkinlikler gerçekleştirilecek.

Wokshop çalışmaları kapsamında su kabağı işlemeciliği, zembil sepet örücülüğü, kilim dokumacılığı gibi geleneksel el sanatları atölye çalışmaları; su sporları kapsamında tekne gezileri, kano, jetski, roler, ringo bot, dalış; sportif faaliyetler kapsamında mini futbol voleybol, badminton, ayak tenisi, masa tenisi, dart, ATV safari, zipline, okçuluk, basketbol, ​​trambolin, tırmanış duvarı, bisiklet; Çocuklar etkinlikleri kapsamında paraşütü uçuşu ve akrobasi gösterileri; dağcılık kapsamında Hayat Mağarası ve Tepen Deliği doğa yürüyüşleri, kaya tırmanışı, Survivor, şınav ve plank yarışmaları düzenlenecek.

Festivalin açılış töreninin ikinci gün kadınları özel sportif faaliyetler, dağcılık grupları kapsamında Sarı Kilise doğa şampiyonası, Yelken Kanat Şampiyonası, Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti gezisi gerçekleştirilecek.

Üçüncü gün, önceki patika koşusu, Yelken Kanat Şampiyonası, Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti gezisi ile İkilem konseri olacak.

Dördüncü gün, 16-18 yaş büyükler ve kadınlar olmak üzere önde gelen bisiklet yarışı, Akalan Şelaleri Survivor parkuru, Kuş Cenneti gezisi, Yelken Kanat Şampiyonası finali gerçekleştirilecek. Akşam da Ekin Uzunlar konseri verecek.

Festivalin son günlerinde atölye çalışmaları, su sporları, sportif hedefler, meraklı çocuklar, Kartal Yuvası doğa yürüyüşleri, kaya tırmanışı ve tırmanma paraşütü akrobasi gösterileri gerçekleştirilecek.

Festival, bu yıl “Cumhuriyet” toplantısıyla düzenlenecek.

Kapıkaya Samsun Bafra Spor Haberler

Yorum yapın