Samsun’da 274 bin öğrenci dersbaşı yaptı

Samsun‘da 274 bin öğrenci ders başı yaptı

deprem buradan gelen 1157 öğrenci de eğitime başladı

SAMSUN – Samsun’da, 2022-2023 eğitim ve öğretim yılı ikinci dönem ders zilinin çalmasıyla yaklaşık 274 bin öğrenci dersbaşı yaptı. Deprem yerinden şehre gelen 1157 öğrenci de eğitime başladı.

Kahramanmaraş merkezli depremler nedeniyle eğitim-öğretime verilen aranın ardından deprem bölgesi kapsamı 71 ilde, okul öncesi, ilköğretim, ortaöğretim ve liselerde öğrenciler bugün dersbaşı yaptı. Samsun’da ise Kredi Yurtlar Kurumu yurtlarında, misafirlerhanelerinde, konaklayan ve evlerde konaklayan ailelerin çocukları da eğitime başladı. Deprem afeti sonrası okulların normalleşme sürecinde en etkili yapılar arasında yer aldığı ifade eden İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Ağar, depremzede çocukları en iyi şekilde eğitim almaları için devam ettirdiğini söyledi.

“Deprem bölgesinden gelen 1157 öğrencimiz okullarımıza yerleşmiş durumda”

Depremzede yönelik gidişat hakkında bilgi veren Müdür Ağar, “İkinci eğitim dönemimiz bugün sona erdi. Büyük bir felaketin ardından okullarımızın normalleşme süreci en organları arasında kendine yol buluyor. okullarımızda deprem bölgesinden gelen 1157 dışında burada okullara çıkmış durumda.Bizlerin ulaşıp kayıtlarını yaptıkları 1157 çocuğumuz var.Yerleşmeler devam ettiği süre boyunca bu artan rakam. şekilde tamamlandı. rla okullarımızdaki öğretmenlerimize, depremden etkilerine, ailelerine psikoöğretim programları şeklinde uygulamalar yapılıyor” dedi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Kahramanmaraş Deprem Samsun Güncel Haberler

Yorum yapın