Şampiyonlar Ligi finali ne zaman? 2023 UEFA Şampiyonlar Ligi finalinin bileti nasıl alınır?

Şampiyonlar Ligi finali ne zaman, sahiplik hakkında merak edilen konular arasında yer alıyor. Yakında takip edilen organizasyonun finalinin nerede ve ne zaman oynanacağı futbolseverlerin kontrolünde yer alıyor. Arama motorlarında ise Şampiyonlar Ligi finali nerede oynanacak? 2023 Şampiyonlar Ligi finali ne zaman, nerede olacak? 2023 Şampiyonlar Ligi finalinin bileti nasıl alınır? sorulara yanıt aranıyor. Detaylar haberimizde…

Uefa Şampiyonlar Ligi final maçı, İstanbul’un ev sahipliğinde 10 Haziran 2023 Cumartesi günü Atatürk Olimpiyat Stadyumu’nda oynanacak.

İstanbul’un ev sahipliğinde 10 Haziran 2023 Cumartesi günü Atatürk Olimpiyat Stadyumu’nda oynanacak UEFA Şampiyonlar Ligi final maçı 25 Nisan 2023 tarihinde satışa çıkarıldı. Atatürk Olimpiyat Stadyumu’nun ev sahipliği yapacağı final karşılaşmasının sunumu de satışa sunuluyor. Sadece UEFA’nın resmi bilet portalı “UEFA.com/tickets” web sitesi üzerinden satın alınabilecek biletler, talep toplama ve onay olmak üzere iki aşamalı olarak UEFA tarafından gerçekleştirilecek. 28 Nisan 2023’te tamamlanan talep toplama döneminin bitimiyle yapılacak kura çekmenin ardından bilet başvuruları olumlu taraftarlara UEFA tarafından e-posta yoluyla bildirimde bulunulacak. Futbolseverler, kendilerine ait katkılar kategorisinde en fazla 2 (iki) adet bilet satın alabilecek.

Biletler, UEFA’nın resmi bilet uygulaması “UEFA Mobil Biletleri” taraftarlara maçlardan birkaç gün önce ulaştırılacak. Bilet okuyan hem Android hem de İOS platformlarında mevcut olan bu uygulamayı mobil cihazlara indirerek, biletlerini saklaması ve yönetmesi mümkün olacak.

2023 UEFA Şampiyonlar Ligi final maçının bilet fiyatları 1. Kategori 690 Euro, 2. Kategori 490 Euro, 3. Kategori 180 Euro, 4. Kategori 70 Euro olarak belirlendi. Engelli ise 70 Euro’dan satışa çıkarma ve ücretsiz bir refakatçi bileti de içinden.

Şampiyonlar Ligi finali ne zaman?  2023 Şampiyonlar Ligi finalinin bileti nasıl alınır?Kaynak: Adidas

2023 UEFA Şampiyonlar Ligi Finali, 2022-23 UEFA Şampiyonlar Ligi sezonunun şampiyonunu belirleyecek, giriş 68’inci ve organizasyon UEFA Şampiyonlar Ligi rekorunu elinde bulundurduktan sonra ise 31’inci final karşılaşmasıdır. Karşılaşma, 10 Haziran 2023’te Covid-19 pandemisi nedeniyle ertelenen finaller nedeniyle İstanbul’da Atatürk Olimpiyat Stadı’nda oynanacaktır.

Şimal Güdüm

UEFA Şampiyonlar Ligi Adidas Gündem Spor Haberler

Yorum yapın