Sahte doktorun foyasını ortaya çıkaran detay! Sevgilisini aldatması sonunu getirmiş

Çerkezköy Devlet Hastanesi’nde kendisini ‘pratisyen hekim’ olarak tanıtan ve diğer doktorların şüphelenip, şikayette bulunmasıyla gözaltına alındıktan sonra sahte diploma ile hastane görevi yaptığı anlaşılan Ayşe Özkiraz’ın tutuklanmasının ardından olaya soruşturma soruşturması devam ediyor. Sağlık Bakanlığı’nın 2 müfettiş, Çerkezköy Devlet Hastanesi’ne yönelik çalışmalarını sürdürüyor. Müfettişlerin, doğum hastanesinde, doktor ve diğer görevlilerin çalıştırmaya başvurduğu öğrenildi.

Ayşe Özkiraz’ın geçen ekim ailesi doğum gününde Çerkezköy Devlet Hastanesi’ne, Çapa’nın gururu seni barındırıyor. İyi ki doğdun “Dr. Ayşem” yazılı çelenk yolladığı ortaya çıktı.

Sahte eve yolladığı bir başka hediyede ise “Sağlık dolu yıllara can dostumuz. Seni çok evin. Doğum günün kutlu olsun.

Öte yandan Ayşe Özkiraz’ın, astsubay sevgilisi TK ile ilişkisi devam ederken, sosyal medya üzerinden tanıştığı VC isimli kişiyle de görüşmeye gittiği ve iddiaya göre birkaç kez Çerkezköy’de görüştüğü VC’ye de kendisini asistan çocuk cerrahı olarak tanıttığı belirtildi. Ayşe Özkiraz’ı Çerkezköy’de ayrıntılı tarihlerde iki kez ziyaret eden VC, yeni sevgilisi Ayşe’yi Çapa Tıp Fakültesindeki arkadaşına sorarak, elde etmek istediği bilgiyi elde etmek istediği esnaftan, Fakültede bu isimde bir geçmişte kalmamıştı.

Astsubay sevgilisinin durumu hastane yetkililerine bildirmesinin ardından 12 Kasım 2022’de kendisini çağıran sekreter T.’nin, “Doktor bey seninle konuşmak istiyor” demesi üzerine yalanlarını burada nokta yapan Madam Matruşka lakaplı Ayşem Özkiraz’ın adının da Ayşem değil Ayşe olmadığı belirlendi.

İddiaya göre Ayşe Özkiraz’ın hastane masrafları tarihlerinde gece de hastanede kaldığı bilgiyi bir televizyon kanalında anlatan annesi Semra Arslan, “‘Ben büyüyünce doktor yapacağız’ derdi. ‘Anne sen çok çektin, ben seni kurtaracağım’ derdi. Böyle isterse, söyleseydi, beni kurtarmasaydı Bu kartları nasıl çıkarttı?Ben arıyor, arkadaşları ile Çapa’da yemek yiyor. yardım ve yataklık yaptıysam bulmayı istiyorum” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

3. Sayfa Güncel Haberler

Yorum yapın