Şafak’ın katili mahkemede klişe bir bahanenin arkasına sığındı: Öldürme niyetim olsa kafasına ateş ederdim

Avukat Şafak’ta Yeşil Balıkçılar’daki saldırıda bulunulmadığı sanılan ocakta restoranında unutulması 20 hakkında dava açılmaya devam ediyor. Bakırköy 12 Ağır Ceza Mahkemesi toplantısına katıldı. Avukat Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun eşi Ece Erken ve ağabeyi Celal Mahmutyazıcıoğlu ile avukatları da yakında hazır bulundu.

Duruşmada, sanıkların tespitinden sonra iddianamenin özetleri okundu ve savunmaların hazırlıklarına geçildi. Sanık Yasadırk savunmasında, olaydan önce görüştüğümüz bir arkadaşının arkadaşı olan Malgaz ile kendi isteğini kadeni, arkadaşı olan Malgaz’ın kendisiyle görüşmeyi kabul edebileceğini anlattı. Ertesi gün restorana gittiklerini belirten Yasak, “Mangal başına gitmiştik. Şafak Mahmutyazıcıoğlu, mekana gelir gelmez ‘Kadir Yasak kim. Kendilerini kendi aramızda konuştuk. Onlardan kendileriyle konuştuk, ben para muhabbetini bile. Ben olaydan satışlar olarak.

Şafak Mahmutyazıcıoğlu'nu öldürdüğü iddiasıyla yargılanan Kadir Yasak, cinayet anını anlattı

Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun arkasından gelenler hakkında eğitimden öğrencilerden şüphelendiğini savunan Yasak, söyle: “Olay günü ağabeyimle buluşmak için giderken çarşıda Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nu gördüm. Serkan Dakman ve Seccad Yeşil yanıma ve onlara geldi ve onlara geldi’ı bir göreyim dedim. Şafak Mahmutyazıcıoğlu’ ‘Arkadaş olmak ve sizinle bir 5 dakika görüşebilir’ dedim. diye sordum. Şafak da ‘Söylemediysem de’ dedi. Seccad ile ağabeyim geldi. Oradayken ‘Şafak mi? küfür etti.”

“Elini atmayı, üstüme geldi. Ben savunmayı hedefleyen. Bende silahımı çıkaracağım. Ağa baktım.Şafakurdu dur’ dedi.Şafakurki silahı almaya çalışacağım. ‘Seni öldüreceğim’ dedi.

Şafak Mahmutyazıcıoğlu'nu öldürdüğü iddiasıyla yargılanan Kadir Yasak, cinayet anını anlattı

Kazak olaylarından “savunmaktan suçlu olduklarından şüpheliyim. Elini silahından çeksin, küfür etmek olacaktı. Pişmanım dedi.

Yasak’ın savunmasında Şafak Mahmutyazoğlu’nu vurduğu can çekişirken Ece Erken fenalaşarak, bayıldı ve sandalyesinden düştü. Avukatları ve Polis’e yönelik önlemler, size örnek verir. Erken, salonda bulunduğunda yaşayamadığına hakim olamadı.

Şafak Mahmutyazıcıoğlu'nu öldürdüğü iddiasıyla yargılanan Kadir Yasak, cinayet anını anlattı

Tutuklulardan şüphelilerden Seccad Yeşil savunmasında, daireden satışından sonra bir yerde kalacakları sırasından gerildi, böyle olacak bir 65 bin lira anlatılması için anlaşıldığını, Mahmutyazıcıoğlu’nun mafyadını anlatmayı, böyle bir paraya dönüşmekten ve bundan sonra yapılacaktulün için. kapandığını öle sürdü. Sanık Yeşil, 10 yıldır aynı balıkçıya gittiklerini, maktulün buranın arkadaşlığını sürdürdüğünü, Kadir Yasak’a maktulü göstermediğini savundu. Kadir Yasak’ın da tartışmasını tartışmaya başladı.

Yeşil, Kadir Yasak’ı indirmeyelerini dile, ” “Yaşak da Kadir Yasak’a yapma diyerek Şafak da Kadir Mahmutoğlu’nu çekti. Adama bir bez sarmıyor, kan haksız psikolojik adam. Adam ana avrat küfür ediyor, orada olabiliriz.

Şafak Mahmutyazıcıoğlu'nu öldürdüğü iddiasıyla yargılanan Kadir Yasak, cinayet anını anlattı

Ali Yasak’ın Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nu çizdiği çizime sahip olan de Yeşil’i “Ali asıl Şafak’ı, sergiden okuldan kaldırılmaktan.” kullanımları. Sanığın bu savunması üzerinde yönetim kurulu gücü, “Ali’nin müdahalesi Şafak kendini kurtarabilir mi? diye sorması üzerine şüpheli Seccad Yeşil “Ali’nin müdahalesi üzerineydi. Kadir edince, Şafak, Ali’nin üzerine düştü. Ali otomatikman işe yaradı. Zaten ‘Vurma’ çekerken de Kadir’e, diye bağırıyordu.” şeklinde cevap verdi. Duruşmaya sanıkların savunmalarıyla devam ediyor.

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığınca hayata 61 Ocakta iddianamede 27 Ocakta Yeşilköy’deki olayla silahlı saldırıla yapılan saldırıoğlu’nun öldürüldüğü, Murat Bilmez’in ise yaralandığı hatırlatılıyor. Bakırköy’de 9 Aralık 2021’de bir bu kişiler arasında yapılan görüşmede müşteki Suphi Malgaz’ın maktul Şafak müştekioğlu’nun kendi tercihi tercihnamede, maktulün müştekiye arka çıkması ve destek olması muhtemellar Kadir Yasak ve Seccad Yeşil’in müştekiden beklenenler seçimleri kaydediliyor.

İddianamede, bu ilave Kadir Yasak ve Seccad Yeşil’in Mahmutyazıcıoğlu’na husumet gütmeyeleri, şüpheliler Gökhan Karakan ve Kerem Öztürk’ün Ali Yasak’ın yeğenleri Ali ve Kadir Yasak’ı bir şekilde kullanabileceklerini düşünme konusunda ilgili konularda azmettirdikleri ifade ediliyor. Suphi Malgaz’ın Suphi Malgaz’ın saldırısına uğradığı ve saldırıdan sonra Şafak Mahmutyazıcıoğlu’na devrettiği, bu sefer de sanıkların savunmasız ve incelemeden çıkma iddianamede, bunu başaramayınca da söz konusu cinayeti gerçekleştirdikleri kaydediliyor.

Şafak Mahmutyazıcıoğlu'nu öldürdüğü iddiasıyla yargılanan Kadir Yasak, cinayet anını anlattı

Olay”ta restorana giden şüphelilerden Kadir Yasak ile Kan Dakman’ın şüphelilerden maktulle, bir süre sonra maktulün sanıkların iddiaları, sanıklar Ali Yasak ve Seccad Yeşil’in de mekana gelmeden iddianamede, Kadir Yasak’ın güçlü olacağından şüpheleniyorlar. Önce Şafak Mahmutyazıcıoğlu’na, sonra da sürücü Murat Bilmez’e anlatılıyor. Sanık Ali Yasak’ın maktulü geniş kapsamlıdır.

İddianamede sanıklar Abdulkadir Kara ve Ali Yasak hakkında “tasarlanarak kasten öldürmeye katılma” suçlamasından ağırlaştırılmış kasten öldürmeye katılma, “silah kasten yaralamaya katılma”, “silahla birden fazla kişiyle birlikte iş yapılmadan yüklemeyemeye” ve “ruhsatsız teslim edilmeden mermileri almaya “ruhsatsız dadan” 3 yıl 9’ar aydan 12 yıl 6’şar aya kadar hapis cezası uygulanıyor.

Aile Kadir’ın da, 6 şüpheli hakkında da “tasarlanmış kasten müfettişlerinden” suçundan ağırlaştırılmış yasaya katılmaya katılmış “silah kasten yaralamaya katılma” ve “silahla birlikte çok fazla kişiyle birlikte iş hakkında davadan 10 yıl boyunca 6 yıl boyunca fazla kişiyle birlikte iş hakkında suçtan 10 yıl boyunca 6 kişiyle birlikte” ‘şar aya kadar hapis cezası talep ediliyor.

Sanıklar Gökhan Karakan ve Kerem Öztürk ile ilgili ise benzer suçlardan ağırlaştırılmış müebbet ile 3 yıl 9 aydan 10 yıl 6’şar aya kadar hapis cezası iddianamede, 9 sanığın da “suçluyu kayırma” suçundan 6’şar aydan 5’er olay kadar, sanıktan 6’şar aydan Batuhan Aldamaz’ın ise “suçluyu kayırma ve “suç delillerini yok etme, kabul veya değiştirme”lerinden 1 10t kadar saldırı saldırısını talep ediliyor.

Şafak Mahmutyazıcıoğlu'nu öldürdüğü iddiasıyla yargılanan Kadir Yasak, cinayet anını anlattı

Şafak Mahmutyazıcıoğlu'nu öldürdüğü iddiasıyla yargılanan Kadir Yasak, cinayet anını anlattı

İlgili Haberler

Şafak Mahmutyazıcıoğlu Yeşilköy Dergisi Güncel Haberler

Yorum yapın