Nejat Sayman’ın yönettiği Saadet Güneşi filmi 1970 yılında İzmir’in Konak ilçesinde çekimleri yapıldı. Hülya Koçyiğit ve Muray Soydan’ın oynadığı film yoğun ilgi gördü. Peki, Saadet Güneşi Filmi ne zaman nerede çekildi? Saadet Güneşi oyuncuları ve konusu nedir? İşte cevapları…

Saadet Güneşi Filmi konusu

Semra, üniversiteye başlamak için İzmir’e taşınır ve terzi ve mankenlik okulunda yatılı kalmaya başlar. Okulun yeni öğretmeni Faruk, tüm öğrencilerin hayranlığını kazanan yakışıklı ve karizmatik bir adamdır. Semra, ilk günden itibaren Faruk’a aşık olur ve dikkatini çekmek için yaramazlık yapmaya başlar.

Bir gece Semra hastalanır ve Faruk ona bakar. Bu yakınlaşma, aralarında bir çekim olduğunu fark etmelerine yol açar. Zamanla aşık olan Semra ve Faruk, evlenmeye karar verirler.

Ancak Semra’nın annesi Süheyla, Faruk’un babası Cemil ile geçmişte bir ilişki yaşamıştır. Cemil, Süheyla’yı terk edip başka bir kadınla evlenmiştir. Süheyla, bu olaydan sonra hayat kadını olmuştur.

Cemil, Semra ve Faruk’un ilişkisini öğrenince Süheyla’nın geçmişini ortaya çıkarır. Faruk, Semra’nın da annesi gibi olabileceğinden korkarak ondan ayrılır.

Semra, Faruk’un neden ayrıldığını anlayamaz ve büyük bir üzüntü yaşar. Faruk’un babasıyla konuşarak onu ikna etmeye çalışır.

Film, Semra ve Faruk’un aşkının gölgede kalmasına rağmen umutlarını kaybetmemeleriyle sona erer.

Saadet Güneşi, 1970’lerin klasik Türk filmlerinden biridir. Aşk, aile ve geçmişin gölgesinde kalan bir ilişkiyi anlatan film, Hülya Koçyiğit ve Murat Soydan’ın başarılı oyunculuklarıyla öne çıkar.

Saadet Güneşi filmi Nerede Çekildi?

Saadet Güneşi filmi 1970 yılında İzmir’in Konak ilçesinde çekilmiştir.

Saadet Güneşi filmi Oyuncuları

Avni Dilligil

•Hülya Koçyiğit

•Murat Soydan

Gülistan Güzey

Yalçın Gülhan

Hülya Babus