Rüya Pesinde: Takkeci Baba filmi sinemaseverler tarafından merak ediliyor. Peki, Rüya Pesinde: Takkeci Baba filmi nerede çekildi? Rüya Pesinde: Takkeci Baba konusu ve oyuncuları. Sizler için derledik. İşte filmin ayrıntıları…

RÜYA PESİNDE: TAKKECİ BABA FİLMİ NEREDE ÇEKİLDİ?

Rüya Peşinde: Takkeci Baba filminin çekimleri İstanbul’da gerçekleşmiştir.

Takkeci Baba

RÜYA PESİNDE: TAKKECİ BABA KONUSU VE OYUNCULARI

Rüya Peşinde: Takkeci Baba filmi 2011 yapımıdır. Filmin yönetmenliğini Nazif Tunç yapmıştır, senaryo ise Mehmet Uyar’a aittir.

Rüya Peşinde: Takkeci Baba filminin konusu şöyledir: Rüyasında haber verilen büyük defineye kavuşmak için zorlu bir yolculuğa çıkan İstanbullu Takkeci Baba’nın hikayesidir. Takkeci Baba, keçe takkeler yaparak geçimini zorlukla sağlayan, tek derdi bir cami yaptırmak olan gariban bir esnaftır.

Rüyasında devamlı, “Bağdat’a git. O asmadan nasibin olan o üzümden ye. O senin kısmetindir” denmektedir. Takkeci Baba, bu rüyayla kendisine bir işaret verildiğine inanır. Zor bir yolculuğa çıkar. Bağdat’a gidene kadar başına gelmedik kalmaz. Sonunda Takkeci Baba, Bağdat’ta rüyasında kendisine gösterilen asmayı bulur ve üzüm salkımına uzanır.

Asmalar Musa adında bir Bağdatlıya aittir ve Musa izinsiz bahçesine giren Takkeci Baba’yı cezalandırmak ister. Takkeci Baba, öyküsünü Musa’ya anlatır. Musa da rüyasında İstanbul’da bir evin bodrumunda bir define görmektedir. Bağdatlı’nın tarif ettiği ev Takkeci’nin evinden başkası değildir. Aslında Takkeci’yi Bağdat’a kadar sürükleyen rüyasının verdiği haber kendi evindedir. Takkeci kendi evinde gömülü olduğu definesine kavuşmak için tekrar İstanbul’a doğru yolculuğa çıkar…

Takkeci Baba1

RÜYA PESİNDE: TAKKECİ BABA FİLMİ OYUNCULARI

Yılmaz Köksal

Onur Saraçer

Mert Öcal

İbrahim Kalkan

Kadir Turan

Yusuf Faruk Tunç

Necdet Tok

Emin Çalışkan

Vugar Aliyev

Hasan Yıldız

Suat Geyik

Mehmet Yüksel

Ozan Belli

Nüvit Candaner

Nadir Ersoy

Ozan Belli

Yılmaz Fidan

Fahri Doymaz

Yusuf Taruk