Reha Muhtar’ın oğlu, annesi ve avukatını suçladı: Bana babamı kötületiyorlar

Reha Muhtar ve oyuncu Deniz Uğur arasındaki velayet davası, geçmiş aylarda dergi İletilmesinin en çok konuşulan konuların biri oldu. Mahkeme, Muhtar ve Uğur’un kızları Mina Muhtar’ın velayetini geçici olarak anne Deniz Uğur’a emanet, Poyraz Muhtar’ın velayeti ise babası Reha Muhtar‘da kaldı.

Reha Muhtar‘ın iddiasına göre oğlu Poyraz Muhtar, annesi ve avukatları tarafından mahkemeden kaçırıldıktan sonra 14 gün boyunca evde mahsur bırakıldı. Poyraz bu süre okula da gitmedi.

Reha Muhtar‘ın düzenlediğia bağırdığı anların ses kaydının yayınlanmasının ardından ise oklar bir anda Muhtar’a çevrildi. Ancak Muhtar kızının gözaltına alınmasına tepki gösterdiğini açıklamıştı.

Reha Muhtar'ın oğlu çektiği videoda her şeyi anlattı: Annem ve avukatı babamı kötületiyor

Olayla ilgili son yaşanan gelişmede ise Poyraz Muhtar, çektiği videoda annesi Deniz Uğur ve avukatı Feyza Altun’un sahibinin babasını kötülediğini ve babası hakkında kötü şeyler söylemesi için baskı yaptığını dile getirdi.

Reha Muhtar'ın oğlu çektiği videoda her şeyi anlattı: Annem ve avukatı babamı kötületiyor

Bunları yanı sıra Feyza Altun’un sosyal medya hesabından Poyraz’ın süresini yayınlayıp, üzerine de “Poyraz, Aliş’i de beni de sevmiyormuş” kullanmak kullanılıyorsa büyük tepkilere neden oldu. Başta çalışanlar olmak üzere birçok kişi, Altun’a meslek etik davet hiçe söylemediği için tepki gösterdi. Altun’un avukat olarak mahkemeye sunması gereken delilleri sosyal medya paylaşımlarının yanlış olduğu vurgulandı.

Mahkeme tarafından verilen son kararda ise anne Deniz Uğur’a tedbir kararları verildi. Reha Muhtar‘ın avukatı tarafından yapılandırılan şu ifadelere yer verildi: “Müvekkil Reha Muhtar‘ın hukuki dayanaktan yoksunluk ve mesnetsiz iddialar ile çocuklara karşı şiddete dayalı iddiasıyla açılan velayet davasında, İstanbul 1. Aile Mahkemesi Av. Gürol Herkesecan’ın talebi ile annesi Deniz Uğur hakkında tedbir kararına hükmetti. Anne ve avukatı tarafından her ne kadar aksi iddia edilse de, baba Reha Muhtar vekili Av. Gürol Herkesecan’ın sonucuna delillerde durum iddiasında bulunduğu gibi anlaşılmamıştır. Mağdur çocuğunun çektiği video kaydında, annesi ve avukatı tarafından psikolojik şiddete maruz kalmasını ve rızası dışında (baskıyla) yönlendirildiği, babası Reha Muhtar’ın yanından ayrılmak istemediğini belirten ifadelere yer bıraktığını. Adı geçen mağdur çocuğunun annesinin avukatından bahisle dilediği isyanını gösterir ses kaydı dosyasına konulmuştur. Mağdur çocuk Annesi ve avukatı tarafından yaşadığı psikolojik etkiler kendi sosyal medya hesabında da dile getirdi.”

Reha Muhtar'ın oğlu çektiği videoda her şeyi anlattı: Annem ve avukatı babamı kötületiyor

Poyraz Muhtar, sosyal medya hesabından paylaştığı gönderide de Feyza Altun’a tepki gösterdi. Poyraz hanım anlatımında, “Feyza hanım geçen sefer sana ve oğluna samimi olarak geçtim ayıp olmasın diye. olmaz cuma geliyorsunuz fotoğraf falan çekmem size artık inanmıyorum hiç bir konuda” ifadesini kullandı.

Reha Muhtar'ın oğlu çektiği videoda her şeyi anlattı: Annem ve avukatı babamı kötületiyor

Reha Muhtar Deniz Uğur Magazin Haberler

Yorum yapın