Prenses Kate Middleton, fotoğraftaki oynama işlemlerini kendisinin yaptığını belirterek özür diledi

İngiltere tahtının varisi Galler Prensi William’ın eşi Prenses Kate Middleton ve çocuklarının Anneler Günü için verdikleri poz dünya basınında da gündem oldu. Fotoğrafta manipülasyon yapıldığı gerekçesiyle uluslararası kuruluşlar tarafından yayından kaldırılan fotoğrafla ilgili açıklama yapıldı.

ÇOCUKLARIN KIYAFETLERİNDE SAHTEKARLIKLAR VARDI

Ocak ayında karın ameliyatı geçirdikten sonra kamuoyunun önüne çıkmayan Prenses Kate hakkında birçok spekülasyon yapılmış, sosyal medyada Prens ile Prenses’in boşandığı, sağlık durumunun açıklanandan daha kötü olduğu gibi açıklamalar sıklıkla paylaşılmıştı. Bunun üzerine dün İngiltere’de kutlanan Anneler Günü dolayısıyla Kensington Palace’ın sosyal medya hesaplarında Prenses Kate ve 3 çocuğunun fotoğrafı yayınlandı. Paylaşımların ardından pek çok sosyal medya kullanıcısı, özellikle çocukların kıyafetlerindeki detaylara dikkat çekerek, fotoğrafta oynandığını iddia etti.

Prenses Kate Middleton, fotoğrafı manipüle ettiğini belirterek özür diledi

FOTOĞRAF AJANSLARDAN KALDIRILDI

Tahtın 3. varisi Prenses Charlotte’un elbisesinin kolu, 4. varisi Prens Louis’in elbisesinin omuzu, arka plandaki duvardaki çizgilerin kesintiye uğraması ve daha birçok detay bu tahtın kanıtı olarak sunuldu. Fotoğrafın üzerinde oynandığı iddiaları. Sabah saatlerinde yapılan paylaşıma ilişkin Kensington Palace herhangi bir açıklama yapmazken, fotoğrafı aboneleriyle paylaşan uluslararası arkadaşlar haber Yerel saatle 22.00’den sonra ajansları, editoryal nedenlerden dolayı fotoğrafı geri çektiklerini duyurmaya başladı. Fotoğrafın kaynağının (Kensington Sarayı) görseli “manipüle ettiğini” belirten haber ajansları, abonelerine görseli kullanmamaları, kullanıldıysa silmeleri tavsiyesinde de bulundu.

Prenses Kate Middleton, fotoğrafı manipüle ettiğini belirterek özür diledi

PRENSES KATE İTİRAF ETTİ: DÜZENLEMELERİ BEN YAPTIM

Fotoğrafın gündeme gelmesinin ardından açıklama yapan Kate Middleton, manipülasyonları kendisinin yaptığını söyleyerek özür diledi. Prenses Kate, açıklamasında şunları söyledi: “Birçok amatör fotoğrafçı gibi ben de deneysel fotoğraf düzenlemeye çalışıyorum. Dün paylaştığımız fotoğrafın yarattığı karışıklıktan dolayı özür dilerim. Umarım herkesin Anneler Günü çok mutlu geçmiştir.”

Kate Middleton Galler Ünlüler Dergisi Güncel Haberler

Yorum yapın