Özge Ulusoy’u Yıkan Ölüm

Snob Magazin’in özel haberine göre; Model Özge Ulusoy’un babası Haydar Ulusoy, hayatını kaybetti. Özge Ulusoy’un Ankara’da yaşayan babası Haydar Ulusoy’a yaya haldeyken araba çarptı.

Haydar Ulusoy, tüm müdahalelere rağmen kurtaramayarak, vefat etti. Bir yaşadıkları birlikte olduğu iş insanı Faruk Çolakoğlu’yla evlilik kararı alan Ulusoy’un bu acı haber sonrasında yıkıldığı öğrenildi.

Emekli askeri hakim olan Haydar Ulusoy’un cenazesi salı günü İstanbul’da çıkacağı.

ÖZGE ULUSOY KİMDİR?

Özge Ulusoy (d. 28 Ekim 1982; Ankara), Türk manken, sunucu, sinema ve dizi oyuncusudur. Miss Turkey 2003’te ikinci olmuştur.

2001 yılında dünyanın en prestijli model ajanslarından Amerikan Elite Modellik Ajansı’nın büyük bir güzellik organizasyonu olan Elite Model Look’a katıldı ve üçüncülük şampiyonluğunu kazandı. Bu derecenin ardından Gaye Sökmen Ajans’a kayıt oldu. Aynı zamanda 2003 senesinin Miss Turkey 2003 (Türkiye Güzellik Kraliçesi Yarışması) yarışmasında ikinci seçilen ve bunun ardından Panama’da dünyanın en prestijli güzellik yarışması olan Kainat Güzellik Yarışması’nda (Miss Universe) Türkiye’yi temsil eden model, Uğurkan Erez ile tanıştırdı ve profesyonel modellik evi Cengiz Abazoğlu defilesi ile adım attı. 2007’de FOX TV’de yayınlanan Senin Uğruna dizisinde Rafet El Roman ile başrolde oynadı. Aynı yıl Uğurkan Erez Ajans’a geçti ve halen o ajansa bağlı olarak çalışıyor. Bu modellik kariyerine önemli modacıların ve dağınık yerleriyle devam etti. Bunlar arasında ilk göze çarpan modacılardan Yıldırım Mayruk, Cemil İpekçi, Vural Gökçaylı, Erol Albayrak, Hakan Yıldırım, Cengiz Abazoğlu, Arzu Kaprol, Özlem Süer, Özgür Masur, Etcetura ve Gamze Saraçoğlu; firmalardan ise Beymen, Vakko, İpekyol, Roman, Mavi Jeans, Mudo, Harvey Nichols ve Mango bulunmaktadır.

Önce 2006’da ilk sezonda daha sonra 2008’de üçüncü sezonda, yöneticiliğini Orhan Oğuz’un yaptığı, Kanal D’de yayınlanan polisiye dizisi Arka Sokaklar’da rol almaya başladı ve bir sezon boyunca “Yeliz Öğretmen” karakterini canlandıran Özge Ulusoy, 2010 yılında Ferruh Taşdemir ile bir gün süren olaylı evliliği ile sahip olduklarından söz ettirdi. Yine 2010 yılında Star TV’nin Ateşe Yürümek adlı dizisinde Yavuz Bingöl, Ahu Türkpençe ve Şerif Sezer’le birlikte rol aldı.

2011 yılında, kullandığım ilk sinema filmi olan Kutsal Damacana: Dracoola’da başrolde oynadı. Ona yine başrolde Ersin Korkut ve Şahin Irmak barındırdı. Aynı zamanda rock grubu Badem’in Sen Ağlama, Kalpsiz, Geceyedir Küsmelerim ve Yorgunum kliplerinde rol aldı. İlker İnanoğlu ile katliam beraberliği uzun süredir konuşulan manken Özge Ulusoy, ünlü Amerikan formatı Survivor’ın Türk versiyonu olan, Show TV’de yayınlanan ve yapımı Acun Medya tarafından yapılan Survivor Ünlüler-Gönüllüler adlı reality televizyon yarışma programı Ünlüler Grubu’nda 2 Nisan 2011 6 Haziran 2011 tarihine kadar Dominik Cumhuriyeti’nde yarışmış ve yarışmaya beşinci olarak veda etmiştir. Yarışmadan döndükten bir süre sonra popüler tv programı Bugün Ne Giysem? de oyuncuların hazırlanıp jüri önüne gönderildiği Uğurlu Oda’yı yönetti.Daha sonra ise Uğurlu Oda’yı öpücük jüri koltuğuna geçmiştir.

İzmirli bir ailenin en küçük çocuğu olan Özge Ulusoy’un ablası, Bahçeşehir Üniversitesi’nde ve Marmara Üniversitesi’nde doçent öğretim üyesidir, annesi Ankara’da belediye başkanlığı vermiş, babası ise emekli askeri hakimdir.

Haydar Ulusoy Özge Ulusoy Ankara ulusoy Magazin Haberler

Yorum yapın