Özge Ulusoy kimdir? Özge Ulusoy kaç yaşında, nereli? Özge Ulusoy hayatı ve biyografisi!

Manken olan Özge Ulusoy‘un merak edilen hayatı anlatılanlar arasında yer alıyor. Sevenleri ise arama motorlarında Özge Ulusoy kimdir? Özge Ulusoy kaç yaşında, nereli? sorulara yanıt arıyor. İşte Özge Ulusoy’un hayatı…

ÖZGE ULUSOY KİMDİR?

28 Ekim 1982 tarihinde Ankara’da doğmuştur. İzmirli bir ailenin en küçük çocuğudur. Annesi Armağan Ulusoy Ankara’da bir zamanlar ilçe belediye başkanlığı yapmış, babası Haydar Ulusoy ise emekli askerî hakim albaydır. İlkokuldan sonra Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı Klasik Bale Bölümünde ortaokul ve liseyi okumuştur. Üniversitenin de iki senesini burada okuduktan sonra İstanbul’a giderek Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’na geçti. Sonra son senesinde sınıfı atlayarak Klasik Bale Bölümü’nden mezun oldu. Daha sonra 2005 yılında Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sanat Yönetimi Bölümü’nde de okuyarak 2007 yılında mezun oldu.

2001 yılında “Elite Model Look” adli güzellik yarışmasında üçüncü oldu. 2003 yılında Miss Turkey 2003 (Türkiye Güzellik Kraliçesi Yarışması)’da ikinci olmuştur. 2003 yılında o yıl Panama’da yapılan Kâinat Güzellik Yarışması’nda (Miss Universe) Türkiye’yi temsil etti. Cengiz Abazoğlu defilesi ile mankenliğe başladı. Uğurkan Erez ile tanıştı ve onun ajansına geçti. Modacılardan Yıldırım Mayruk, Cemil İpekçi, Hakan Yıldırım, Cengiz Abazoğlu ve Gamze Saraçoğlu gibi; firmalardan ise Beymen, Vakko, İpekyol, Roman, Mavi Jeans, Mudo, Harvey Nichols ve Mango gibi firmalar adına kirletmiştir.

2006’de Arka Sokaklar adlı polisiye dizisinin ilk operasyonda rol aldı. 2007’de FOX TV kanalında yayınlanan “Senin Uğruna” dizisinde Rafet El Roman’la oynadı. 2008 yılında Arka Sokaklar dizisine tekrar döndü. 2010 yılında Star TV’nin Ateşe Yürümek adlı dizisinde rol aldı. 2011 yılında ise ilk sinema filmi oynadı.

Survivor Ünlüler-Gönüllüler adlı yarışmada Ünlüler Grubu’nda 2 Nisan 2011’de 6 Haziran 2011’de Dominik Cumhuriyeti’nde yarışmış ve yarışmaya beşinci olarak veda etmiştir. Hemen ardından “Bugün Ne Giysem?” yarışmada yardımcıları podyuma hazırlama işlerini üstlendi. Özge Ulusoy’un katıldığı, 2011 yılının yazında başlayan “Yok Böyle Dans” yarışmasının finali 9 Ocak 2012’de yapıldı ve birinciliği kazandı. 4 Haziran 2010 tarihinde Yapımcı Ferruh Taşdemir ile evlendi. 29 Temmuz 2010 tarihinde boşandılar.

Filmleri ve Dizileri:

2007 – Senin Uğruna(Dizi)

2008 – Dilek Ağacı (Dizi)

2009 – Arka Sokaklar(Dizi)

2010 – Ateşe Yürümek (Dizi)

2011 – Kutsal Damacana: Dracoola(sinema filmi)

2012 – Türk’ün Uzayla İmtihanı(Dizi)

2013 – Romantik Komedi 2: Bekarlığa Veda (sinema filmi)

Özge Ulusoy Kimdir Gündem Magazin Haberler

Yorum yapın