Özge Ulusoy kimdir? Özge Ulusoy kaç yaşında, nereli? Özge Ulusoy biyografisi nedir?

2003’te Miss Turkey ikincisi olan Özge Ulusoy‘un hayatı merak ediliyor. Peki, Özge Ulusoy kimdir? Özge Ulusoy kaç yaşında, nereli? Özge Ulusoy hayatı ve erişimi nedir? İşte bizim haberimizde…

ÖZGE ULUSOY KİMDİR?

Özge Ulusoy (d. 28 Ekim 1982; Ankara), Türk manken, sunucu, sinema ve dizidir. Miss Turkey 2003’te ikinci olmuştur.

2001 yılında dünyanın en prestijli model ajans Elite Modellik Ajansı’nın gıda birlerinden olan Elite Model Look’a katıldı ve çiftçilik oyununu kazandı. Bu ilişkinin ardından Gaye Sökmen Ajans’a kayıt oldu. Aynı zamanda 2003 yılında aynı senesinin Miss Türkiye 2003 (Türkiye Güzelliksi Yarışması) yarışmasında ikinci ve bundan sonra Panama’da dünyadan prestijli güzellik yarışması olan Türkiye’yi Güzellik’nda (Mis Universe) Türkiye’yi Güzellik Yarışması modeli, Uğurkan Erez ile tanıtıldı ve profesyonel temsil modeli modellik Cengiz Abazoğlu defilesi ile adım attı. 2007’de FOX TV’de yayınlanan Senin Uğruna dizisinde Rafet El Roman ile başrolde oynadı. Aynı yıl Uğurkan Erez Ajans’a geçti ve hâlen o ajansa Bağlı olarak çalışıyor. Bu sırada modellik kariyerinin önemli modacıların ve defileleriyle devam etti. Bunlar arasında ilk göze çarpan modacılardan Yıldırım Mayruk, Cemil İpekçi, Vural Gökçaylı, Erol Albayrak, Hakan Yıldırım, Cengiz Abazoğlu, Arzu Kaprol, Özlem Süer, Özgür Masur, Etcetura ve Gamze Saraçoğlu; firmalardan ise Beymen, Vakko, İpekyol, Roman, Mavi Jeans, Mudo, Harvey Nichols ve Mango bulunmaktadır.

Önce 2006 yılında ilk sezonda daha sonra 2008 yılında sezonda, üretimliğini Orhan Oğuz’un oluşturma, Kanal D’de yayınlanan polisiye dizisi Arka Sokaklar’da rol almaya başlama ve bir sezon boyunca “Yeliz” yetiştirmeye başlama ve bir sezon boyunca “Ferruh Taşdemir”, 2010 yılında Ferruh Taşdemir ile bir günlü olaylı ile olacaktır. Yine 2010 yılında Star TV’nin Ateşe Yürümek adlı dizisinde Yavuz Bingöl, Ahu Türkpençe ve Şerif Sezer’le birlikte rol aldı. 2011 yılında, ilk sinema filmi olan Kutsal Damna: Dracoola’da başrolde oynadı. Ona yine başrolde Ersin Korkut ve Şahin Irmak anlatıldı. Aynı zamanda rock grubu Badem’in Sen Ağlama, Kalpsiz, Geceyedir Küsmelerim ve Yorgunum kliplerinde rol aldı. İlker İnanoğlu ile birlikteliği uzun süre insanken Özge Ulusoy, ünlü Amerikan formatı Survivor’ın Türk versiyonu olan, Show TV’de yayınlanan ve prodüksiyonu Acun Medya tarafından yapılan Survivor Ünlüler-Gönüllüler adlı reality televizyon oyunu şovu Ünlüler Grubu’nda 2 Nisan 2011 6 Haziran 2011 tarihine kadar Dominik Cumhuriyeti’nde yarışmış ve yarışmaya sahip olarak veda olacaktı. Yarışmadan dönen bir süre sonra popüler tv programı “Bugün Ne Giysem?” de yarışmacıların ön yargılanıp gönderileceğine Uğurlu Oda’yı yönetti. Daha sonra Uğurlu Oda’yı sonra çocuk koltuğuna geçmiştir.

İzmirli bir en küçük çocuğu olan Özge Ulusoy’un ablası, Bahçeşehir Üniversitesi’nde ve Marmara Üniversitesi’nde doçent öğretmen üyesidir, Annesi Ankara’da belediye başkanlığı yapan, ise emekli askerî ustadır.

EĞİTİM HAYATİ

İlkokuldan sonra Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Klasik Balya Bölümü sınavlarını kazanarak devam etti. Üniversitenin ilk iki yılını aynı okulda okuyarak tek yatay geçişle Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’na geçti. Orada da bir yıl eğitimden sonra son senesinde sınıf atlayarak Klasik Balya Bölümü’nden mezun oldu. Miss Turkey 2003 ikinci olduğu ve profesyonel mankenliğe adım atıldı ve Yeditepe devam da Üniversitesi yeniden Sanat kazanlar Fakültesi Sanat ikinci bölümü’ yeniden eğitimine bir üniversite okuyarak okumaya başlayın. Bu okuldan 2007 mezun oldu.

survivorallstar2022.com – Gündem

Özge Ulusoy Gündem Magazin Haberleri

Yorum yapın