(Özel Haber) Yüz Nakli Yapılan Cengiz Gül Yeni Hayatına ‘Merhaba’ Dedi

türkiye‘nin 2. yüz nakli operasyonunun gerçekleştirildiği Cengiz Gül, nakil gerçekleştirildikten 74 gün sonra hastaneden taburcu oldu. “Yeni yüzüm umduğumdan daha iyi oldu. Çok zıt” diyen Gül, haber spikeri olmak arasında söyledi.

Türkiye’nin 2. yüz nakli operasyonunun gerçekleştirildiği Cengiz Gül, ameliyattan 74 gün sonra taburcu oldu. Hastaneye vedasından önce İHA’ya açıklamalarında bulunan Gül, yeni yüzünü çok beğendiğini belirterek, “Yeni yüzüm umduğumdan daha iyi oldu. Çok zıt” dedi.

Hastaneden çıktıca ilk olarak dinleneceğini söyleyen Gül, bu yoğun ameliyat süresinin ardından kendine gelmek istediğini belirtti. Acilen bağış yüzünü yapan aileye çok teşekkür eden Gül, aileye başsağlığı dileğinde bulundu. “Uzun zaman oldu dışarı çıkmalı. Dışarıyı özlemişim. O yüzden zıt” diyen Gül, ” Hacettepe Üniversitesi‘ne, doktorum Serdar Hoca’ya, ameliyatta yer alan bütün doktorlara, hemşirelere çok teşekkür ediyorum. Üzerimde çok hak var. Benim için çok uğraştılar. Her şey için çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Radyo-Televizyon bölümü mezunu olan Gül, haber spikeri, ekranlarda görünmeyi çok istediğini söyledi. Gül’ün hastane arkadaşları ise, Cengiz Gül’ün Karadenizli olduğunu ancak bilmediğini söyledi. Hastaneye giderken Gül’ün Survivor toplantıya katılma kararını açıkladı.

“YÜZÜNE BİRAZ DAHA ŞEKİL VERMEK İÇİN KÜÇÜK AMELİYATLAR YAPILACAK”

Operasyonu gerçekleştiren ekibin üzerinde bulunan Doç. Dr. ve taburcu oluyoruz.15 gün sonra tekrar izinleri.Takip eden dönemi biraz daha yüzüne şekil vermek için küçük ameliyatlar daha geçti.Bu ameliyatlardan biri boynunu germek için olacak.Kulağın beslenmesi için yüzüneyüzük bezi de eklemiştik.Belki o gülümsemek bezini çıkaracağız.Cengiz şu anda yeni bir hayata başlamak için hazır” şeklinde konuştu.

Hasta ne kadar çocuğunun kontrole gelmesi gereken soruya Nasır, ilk dönemde hastayı çok sık göreceklerini, 15 gün sonra kontrol edeceklerini belirtti. Nasır, “Bir kaç defa daha 2 hafta aralıkları görürüz. Daha sonra aylık periyotlar şeklinde kontroller gider. Bir tek bize gelmeyecek, tüketim yükü baskılayan ilaçları aldığı için Hacettepe Nefroloji Bölümü tarafından takip edilecek. Nasıl yaygınlaşıyor ve nakil nakliyesi takip ediliyorsa onlardaki aynı işlemler yapılacak dedi.

Diğer ameliyatların oturma zamanıyla ilgili ise Nasır, dokuların oturmasını beklediklerini, plastik cerrahide 4-6 ay arasında bir süreçten beklediklerini söyledi. Nasır, suratık bezinin günlerini küçülttüğünü, “Çünkü o büyük bir estetik sorun yaratıyordu, şu anda yüzde 50 oranında gitti oldu. Belki o ameliyata ihtiyaç olmayacak. Ancak ilk alıcıdan görünümüda biraz büyükçe bir doku çıkardı. Orada bir miktar fazlalıklarımız var. Onu da Cengiz’in boyun bölgesinde bazı bölgeleri var.

“HAYATIMIN EN ZOR DÖNEMLERİNDE CENGİZ AYAKTA DURMAMA YARDIM ETTİ”

Cengiz Gül’ün taburcu olmasıyla ilgili olarak ifade eden Nasır, Cengiz’in ameliyatının kol-bacak nakli hastasının vefatıyla aynı döneme denk gelmesi yolcu çok zor bir dönem yaşadığını söyledi. Nasır, “Gerçekten verdiğin en zor dönemlerini yürütür. Bazen dibe vurduğum anlar da oldu” diyerek Cengiz’de her şeyin iyi gitmesinin kendisine çok büyük bir moral kaynağı olduğunu belirtti. Ameliyattan sonraki süreçte, hasta-doktor ilişkisinden çok ağabey-kardeş gibi giderek dile gelen Nasır, “Bana en büyük güç Cengiz’in kendi yüzünü beğenmesi oldu. Zor zamanlarda ayakta durmama en büyük etkeni içtim. O yüzden de çok seviniyorum. ayrı bir ilişkimiz oldu.Bana zor zamanlarda destek olan bir dost yapmış başarılı ameliyat olması.Sonra da inşallah hiçbir sorun yaşamaz.Bundan Her şey hayatta kalmak istediği gibi olur.Çok farklı onun için,umarım o da çok mutludur” dedi.

DUYGULANDIRAN VEDA

Gül, doktoryla, hemşirelerle ve hastanede kaldığı süre içinde yakınlık hastalarının kurduğuyla vedalaşırken duygusal anlar yaşandı. Ailesiyle birlikte hastanenin doğumu Gül’e doktor Serdar Nasır, her zaman kendisine yardım edeceklerini, bir sıkıntı olduğunda kendilerine ulaşmasını istedi. Hastaneden kardeşi, eniştesi ve yeğeniyle birlikte Gül’e hastane personeli ve arkadaşı yoğun ilgi gösterdi. Gül, hastanenin bölünmüşken tüm servislerine el selamı. – ANKARA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Hacettepe Üniversitesi Cengiz Gül Survivor Türkiye Politika Güncel Haberler

Yorum yapın