Oyuncu Kayhan Yıldızoğlu son yolculuğuna uğurlandı! Eski eşi tabut başında gözyaşı döktü

Çiçek Taksi, Selena ve Akasya Durağı gibi televizyon tarihine damga vuran dizilerde rol aldı. Kayhan Yıldızoğlu90 yaşında öldü.

ESKİ EŞİNE DUYGUSAL SÖZLERLE VEDA ETTİ

Ölümüyle sanat dünyasının yasını tutan usta oyuncunun günü bugün. İstanbul‘de cenaze töreni düzenlendi. Yıldızoğlu için önce Levent Camii’nde cenaze namazı kılındı. Törene katılan usta oyuncunun eski eşi Suna Yıldızoğlu tabut başında gözyaşlarına boğuldu. Usta oyuncu, isteği üzerine Feriköy’de annesinin yanına defnedilecek.

Oyuncu Kayhan Yıldızoğlu son yolculuğuna uğurlandı!  Eski eş tabut başında gözyaşı döktü

SUNA YILDIZOĞLU: YERLERİ DOLDURULMAZ

Yıldızoğlu’nun çocukları Sibel Aybar, Cihan Özyıldız, eski eşi Suna Yıldızoğlu ve yakınlarının yanı sıra Müjdat Gezer, Meltem Cumbul ve Menderes Samancılar da camiye gelerek Yıldızoğlu’nu son yolculuğunda yalnız bırakmadı. Cenaze namazına katılanlar arasında Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat da vardı.

Kayhan YıldızoğluEski eşi Suna Yıldızoğlu ise, “Sadece bir sanatçıyı kaybetmedik, çok önemli bir kuşaktan bir kişiyi kaybettik. Birer birer gidiyorlar ve onların yerini alacak kimseyi göremiyorum. Açıkçası , onun hakkında ne kadar çok konuşursam o kadar kalbim kırılıyor. Buradan bile pozitif enerji veriyor.”

Oyuncu Kayhan Yıldızoğlu son yolculuğuna uğurlandı!  Eski eş tabut başında gözyaşı döktü

BEKİR AKSOY: YEŞİLÇAM VE TÜRK DİZİSİ ONDAN ÇOK ŞEY ÖĞRENDİ

Kayhan YıldızoğluTürk sinemasının en değerli isimlerinden biri olduğunu belirten oyuncu Bekir Aksoy, “Uzun yıllar Çiçek Taksi’de birlikteydik. Kendisi hakkında konuşulacak bir insan değil, tüm donanımlarıyla bize çok şey ifade ediyor” dedi. , oyunculuk, zarafet, karakter, kişilik, dostluk, kardeşlik ve yoldaşlık.” “Çok büyük değerler kattı. Bu sadece bizim için geçerli değil; Yeşilçam’dan, Türk dizilerinden, Türk tiyatrosundan çok şey öğrendik. Çok özel bir insandı.”

MELTEM CUMBUL: TANIDIĞIM EN İYİ VE İYİ İNSANDI

Yıldızoğlu’nu çocukluğundan beri tanıdığını söyleyen oyuncu Meltem Cumbul, ” Kayhan YıldızoğluKendisi hayatımda tanıdığım en nazik, en kibar insandır ve onu çok küçüklüğümden beri tanırım. Çünkü o benim kayınbiraderimin ve arkadaşımın kız kardeşi. Hem çok iyi bir oyuncu, hem de çok iyi bir insan. “Hepimize başsağlığı diliyorum” dedi.

GÖKHAN KESER: TÜRK SİNEMASI İÇİN ÇOK ÖNEMLİ BİR İSİMDİ

Bir dönem Yıldızoğlu’yla aynı yapımda rol alan oyuncu Gökhan Keser ise, “Başsağlığı dileriz ama üzgünüz. Kendisi Türk sineması için ve onu sevenler için çok özel kalpli, çok önemli bir isimdi. Aslında onunla çok fazla birebir sahnemiz yoktu ama ortak alanda sahneler vardı vs. “Her zaman sohbet ederdik. Samimi, samimi, tecrübelerini paylaşan bir insandı. Ondan bir şeyler öğrenmeye çalıştım. Çok değerli bir insandı” dedi.

BİROL GÜVEN: KÖTÜ ADAM ROLÜNÜ OYNADIĞINDA BİLE ONU SEVDİK

Film Yapımcısı ve Senarist Birol Güven de Yıldızoğlu’nun çok önemli bir isim olduğunu belirterek, “Hepimizin Yeşilçam’a çok şey borçluyuz. Orada harika karakterlerle tanıştık. Kayhan Yıldızoğlu çok farklı, çeşitli ve zengin karakterlerle karşımıza çıktı. Kötü adamı oynadı “Hatta onu sevdik. Çok sıcakkanlı, harika bir oyuncuydu. Huzur içinde yatsın” dedi.

MÜJDAT GEZER: İLK OYUNUM ONUYLA OLDU, SON OYUNU YİNE BİRLİKTE OYNADIK

Oyuncu ve tiyatrocu Müjdat Gezen ise, “1960 yılında şehir tiyatrosunda tanıştık. O günden bu güne devam etti, son oyununu benim tiyatromda oynadı. Çok alkış aldı, çok beğenildi. Çok iyi bir oyuncuydu. Birlikte birçok filmimiz ve tiyatro oyunumuz var. “İlk oyunum onunlaydı, son oyunu da yine birlikte oynadık. Böyle bir günde, yani Ramazan ayının ilk gününde, Allah onu sevmiş ve yanına almış demektir” dedi.

90 yaşında hayatını kaybeden Tiyatrocu ve Oyuncu Kayhan Yıldızoğlu, Levent Afet Yolal Camii’nde kılınan namazın ardından Feriköy Mezarlığı’na defnedildi.

Oyuncu Kayhan Yıldızoğlu son yolculuğuna uğurlandı!  Eski eş tabut başında gözyaşı döktü

KAYHAN YILDIZOĞLU KİMDİR?

Kayhan Yıldızoğlu, 26 Aralık 1936’da İstanbul Yeşilköy’de doğdu. Babası Rahmi Bey Çerkes asıllı Ziraat Mühendisi, annesi ise Giritli öğretmendir. 1952 yılında babası bakanlıkta müsteşar olarak Ankara’ya atandı ve o da Ankara’ya taşındı. Böylece liseyi Kavaklıdere’de okudu. Liseden sonra ailesinin isteği üzerine hukuk fakültesinde okudu ancak üçüncü sınıftayken okulu bıraktı.

Askerlik görevini 1957 yılında İstanbul’da yedek subay olarak tamamladıktan sonra iz komiser oldu. Burada tanıştığı Türkan Suner Hanım ile evlendi. Bu evlilikten de iki kızı oldu. Fakat birkaç yıl sonra boşandılar. Ayrılığın ardından Cihangir’de bir evde Şener Şen’le birlikte üç buçuk yıl geçirdi. Tiyatro oyuncusu Muhsin Ertuğrul ile işyerinde tesadüfen tanıştı ve seçmelere davet edildi. Seçmeler sonucunda İstanbul Şehir Tiyatrosu’nda 20 yıl tiyatro yaptı. Yıldızoğlu birçok filmde rol aldı.

1710423586 741 Oyuncu Kayhan Yildizoglu son yolculuguna ugurlandi Eski esi tabut basinda

Kayhan Yıldızoğlu Suna Yıldızoğlu İstanbul Dergisi Hayat Kültür Sanat Haber

Yorum yapın