Oyuncu Erkan Kolçak Köstendil, Görünen Adam adlı dizideki fotoğrafını izinsiz şekilde bazı dergi ve YouTube’de yayınladığı iddiasıyla bir bankadan kazandığı 125 bin liralık tazminata itiraz etti. Hürriyet’ten Özge Eğrikar’ın haberine göre; meslektaşları Selçuk Yöntem ile Halit Ergenç’in başka şirketlerden kazandığı yüksek tazminat davalarını emsal gösteren Köstendil’in itirazını kabul eden İstinaf Mahkemesi, emsal dosyaları incelemeden eksik inceleme yaptığı gerekçesiyle yerel mahkemenin verdiği kararı bozarak davanın yeniden görülmesine karar verdi. İstinaf Mahkemesi’nin gerekçeli kararında, “Dosyaya sunulan emsal kararların incelenerek, avukatların itirazını giderecek şekilde reklamcı ve yapımcı bilirkişilerin bulunduğu yeni bir heyetten rapor alınarak yeniden yargılama yapılmasına karar verilmiştir” denildi.

oyuncu Erkan Kolçak KöstendilGörünen Adam adlı dizideki açıklamalarına izinsiz bir şekilde bazı dergi ve YouTube’de söylediği iddiasıyla bir bankadan performansıyla 125 bin liralık tazminata itiraz etti.

Hürriyet’ten Özge Eğrikar’ın haberine göre; Meslektaşları Selçuk Yöntemi ile Halit Ergenç’in başka mirasından aldığı yüksek tazminat davalarını emsal gösteren Köstendil’in itirazını kabul eden İstinaf Mahkemesi, emsal dosyalarını incelemeden eksik inceleme içeriği yerel mahkemenin çıkardığı karar bozarak davanın yeniden yürütülmesine karar verdi.

İstinaf Mahkemesi’nin dikkateli kararında, “Dosyaya üretilen emsal kararların incelenerek, avukatların itirazını giderecek şekilde reklamcı ve yapımcı bilirkişilerinin bulunduğu yeni bir heyetten raporun yeniden yargılama yapılmasına karar verildi” denildi.

Yorum yapın