Oyuncu Birce Akalay, sosyal medya üzerinden kendisini dolandırmak isteyen bir siber suçluya dair paylaşımda bulundu. Bir arkadaşının hesabını taklit eden dolandırıcıyı yakaladığını söyleyen Akalay önemli bir uyarıda bulundu. Akalay yaşadıklarını şu satırlarla paylaştı: “Arkadaşlar siber suçlular azıtmış vaziyette! Arkadaşlarınızın kılığına girip çeşitli hilelerle sizlerin hesaplarınıza erişim sağlamaya çalışıyor aman diyeyim uyanık olun! Sakın ha! Gerçekten arkadaşınız mı emin olmadan sizden çeşitli sebeplerle oy isteyen hesapların gönderdiği linklere şifrelerinizi girmeyin! Ben biraz önce ucuz atlattım. Profili ben onu yakalayana kadar arkadaşım Dilara Karabay’ın profili gibiydi. Ben onu yakalayınca da önce IG user oldu ve sonra kayboldu. Bunlar delirmişler iyice. Aman diyeyim dikkat.”

oyuncu Birce Akalay, sosyal medya üzerinden kendisini dolandırmak isteyen bir siber çalıştırmaya ilişkin paylaşımda bulundu. Bir arkadaşının hesabını taklit eden dolandırıcıyı yakaladığını söyleyen Akalay önemli bir uyarıda bulundu.

Akalay yaşadıklarını şu satırlarla paylaştı: “Arkadaşlar siber yürütüyorlar azıtmış vaziyette!

Oyuncu Birce Akalay sosyal medya uzerinden kendisini dolandirmak isteyen bir

Sakın ha! Tamamen ortadan kaldırmak mı emin olmadan sizden çeşitli sebeplerle oy isteyenlerin hesaplarının yürütülmesi linklere şifrelerinize girmeyin! Ben biraz önce ucuz atlattım. Profili ben onu yakalayana kadar arkadaşım Dilara Karabay’ın profili yaşıyor. Ben onu yakalayınca da önce IG kullanıcısı oldu ve sonra kayboldu. Bunlar iyice delirmişler. Aman diyeyim dikkat.”

Yorum yapın