Oscar’a katılan Hollywood oyuncusu Ramy Youssef, Gazze’de ateşkes için çağrıda bulundu

Sinema dünyasının en prestijli ödüllerinden biri olan ve Amerikan Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi tarafından verilen 96. Oscar Ödülleri, Los Angeles’ta düzenlenen törenle sahiplerini buldu. LOS Ünlü Hollywood oyuncusu Ramy Youssef, 96. Oscar ödül töreni öncesinde Gazze ile ilgili sözleriyle dikkat çekti.

“FİLİSTİN HALKINA BARIŞ VE ADALET İSTİYORUZ”

Bu yıl “Poor Thing” filmindeki performansıyla göz dolduran Youssef, Oscar öncesi kırmızı halıda ünlülerle röportaj yapan Variety dergisine konuştu. Youssef, “Gazze’de acil ve kalıcı ateşkes çağrısında bulunuyoruz. Filistin halkı için barış ve kalıcı adalet çağrısında bulunuyoruz. Bu aslında evrensel bir mesajdır: Çocukları öldürmeyi bırakın. Bu savaşın parçası olmayalım.” Birçok ünlü Hollywood oyuncusunun da yer aldığı bir platformla Gazze’de ateşkes çağrısında bulunduklarını kaydeden Youssef, ateşkesten umutlu olduğunu da söyledi.

Oscar'lara katılan Hollywood oyuncusu Ramy Youssef, Gazze'de ateşkes çağrısında bulundu

KIRMIZI BROŞ TAKTILAR

ABD yönetiminin bu konuda yavaş yavaş ateşkese yaklaştığını belirten oyuncu, ABD Başkan Yardımcısı Kamala Harris’in ateşkes çağrısına atıfta bulunarak, “Neden bunun zamanı şimdi olmasın?” dedi. Youssef, birçok oyuncunun bu gece yakalarında kırmızı bir broşla Gazze’de ateşkes için sembolik bir çağrı yaptığını da sözlerine ekledi.

Oscar'lara katılan Hollywood oyuncusu Ramy Youssef, Gazze'de ateşkes çağrısında bulundu

1710324540 505 Oscara katilan Hollywood oyuncusu Ramy Youssef Gazzede ateskes icin cagrida

Hollywood Gazze Sinema Dergisi Dünya Güncel Haberleri

Yorum yapın