Ormanda cesedi bulunan gencin, eski kız arkadaşı tarafından öldürüldüğü ortaya çıktı

İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekipler; Sancaktepe’de ormanlık alan elleri ve ağ kimliği belirsiz bir erkek cesedinin bulunduğu ihbarlarını aldı. Jandarma olay yeri inceleme ekipleri; Mantar toplamaya çıkan bir aileden farklı olduğu erkek cesedinin parmak izinden katmanlarından SS olarak belirlenmiştir.

Yapılan ilk incelemenin ardından, aileyle irtibat kuruldu ve maktulün Tokat’ta ikamet ediyor, ancak oradan haber Alınmadığı için aileler tarafından zarar ihbarında bulunulduğu tespit edildi.

Maktul SS’nin İstanbul’da görüştüğü kullanıcı ifadeleri, kullandığı sosyal medya hesapları ve PTS (Plaka Tanıma Sistemi) üzerinden öldürülmeden önceki iletişim ve hareket yönetimi belirlendi. Olayda şüphesi olduğu değerlendirilenlere yönelik olarak 4 ayrı adreste eş zamanlı arama yapan Jandarma ekipleri; SS’nin eski kız arkadaşı S.Ç.’nin sahip olduğu ifadelerinden şüphelendi.

Ormanda cesedi bulunan gencin, eski kız arkadaşı tarafından öldürüldüğü ortaya çıktı

S.Ç.’nin sosyal medya hesaplarından maktulü tehdit etmesi üzerine elde eden ve evde kaldığı gözlemlenen bulan ekipler S.Ç.’yi gözaltına aldı. S.Ç., ifadesinde eski erkek arkadaşı SS ile ayrıldıklarını, ancak SS’nin kendisini rahatsız etmeye devam ettiklerin aralarında çıkan kavgada öldürdüğünü, sonra cesedinin babası C.Ç. ile birlikte Sancaktepe’de ormanlık alana bıraktıklarını itiraf etti. S.Ç. ve babası C.Ç., evlatlıkları adli makamlarca tutuklanarak hapse gönderildi.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

İstanbul İl Jandarma Komutanlığı Sancaktepe İstanbul Jandarma 3. Sayfa Güncel Haberler

Yorum yapın