Orman muhafaza memuru adaylarının zorlu sınavı Survivor’u aratmadı

Orman muhafaza memuru olabilmek için muhafaza görevlileri, antalya‘da Survivor sınavlarını aratmayan zorlu parkurlarda mücadele veriyor.

2023 Yılı 1128 Adet Sözleşmeli Orman Muhafaza Memuru Alımı Sözlü ve Uygulamalı Sınavı antalya‘da gerçekleştiriliyor. 27 Nisan-9 Mayıs tarihleri ​​arasında Antalya Orman Bölge Müdürlüğü Uluslararası Ormancılık Eğitim Merkezinde yapılan sınavda aday hem sözlü hem de uygulamalar sınavlarda zorlu parkurlarda mücadele veriyor. Survivor yarışlarını aratmayan sınavda adaylar, başarılı olmak için kıyasıya mücadele ediyor. Sınavda adayların yanı sıra mevutta görevliler adaylar da parkuru başarıyla kısa sürede tamamlayarak göz tamamlama. Sınav sonrası başarılı adaylar ise orman muhafaza memuru olacak.

Türkiye geneli Orman Genel Müdürlüğü bünyesine alınması bin 128 sözleşmeli orman muhafaza memuru için, aralarındaki kadınların da bulunduğu 2 bin 555 aday müracaat etti. Sınavlar eş zamanlı olarak Adana, Antalya, İzmir, Mersin ve Muğla’da 27 Nisan 2023 ile 9 Mayıs 2023 tarihleri ​​arasında yapılacak. Sınavlar sonucu Antalya’da 50 orman muhafaza memuru istihdam edilecek.

Zorlu parkur öncesi bilgileri paylaşan Antalya Orman Bölge Müdürü Vedat Dikici, bu yıl bin 128 orman muhafaza memurunun alınacağını ve adayların iki yerinden imtihandan geçeceğini söyledi. Dikici, “1’inci aşamada fizik ve sonrasında olarak test ediyoruz. Ondan sonra da ormancılık bilgileri üzerine bir imtihan yapıyoruz. Bunların aldığı puan ve KPSS’den alınan puanın ortalama tahmini bin 128 orman muhafaza görevlisi olacağız. Her adayımız parkuru baştan sona bitiriyor. Bitiş de ise aday ve kronometre ile fotoğraf çekiliyor. Herkes derecesine göre puan alıyor” dedi. – ANTALYA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Antalya Yerel Haberler

Yorum yapın