Orhan Sarıbal: “Ciddi Bir Değişim Talebi Var”

ZEHRA DEĞİRMENCİ / SİBEL KAHRAMAN

CHP Genel Başkanı Başdanışmanı Orhan Sarıbal, “Ciddi bir değişim kararı var. Özellikle küçük esnaf. Küçük esnaf artık bu işlemlerin tamamlanması gerektiğini söylüyor. Çiftçinin büyük bir kısmı, ‘biz artık perişanız, bu borçları ödeyemeyeceğimiz durumda’ diyerek tamamen değişmeden yanayız” dedi.

CHP Genel Başkanı Başdanışmanı ve Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, yurttaşların ciddi bir değişim talebi olduğunu dile getirdi. Bursa’da özellikle kendi seçim bölgesi olan 2. bölge seçim çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürdüklerini söyleyen Sarıbal, şunları söyledi:

“Bursa’da özellikle Bursa’nın 2. bölgedeki seçim çalışmalarımızı yoğun bir biçimde sürdürüyoruz. Sokak çalışmaları yapıyoruz, esnafımızla, halkımızla. Sivil toplum örgütlerini ziyaret ediyoruz, hemşehri dernekleri başta olmak üzere. Görsel olarak ve araçlarımızla yoğun bir çalışma yürütüyoruz.

“EN BÜYÜK SORUNU EKONOMİK VE SİYASİ”

Saha çalışmalarını yürütürken yurttaşlarla yaşanan diyaloglarda en çok ekonomiden şikayet ettiğini ifade eden Sarıbal, tabanda ciddi bir değişiklik talebi olduğunu dile getirdi. Sarıbal sözlerine şöyle devam etti:

“Çok net ciddî bir değişim talebi var. var ama bu iki şekilde.Bir ekonomik, iki, artık bu ülkede uyguladığı siyaset dili ve yöntemi.Yani insanlar bu ülkede hiçbir şeye güvenemeyeceğini söylüyorlar.Kamu bileşenlerina güvenleri kalmamış,güçlün kötü değerlendirmen çok rahatsızlar.Elbette ekonomik olarak da pazar çok pahalı.’Pazar fiyatlarını indirin, biz bu sürelerle ne gider’ diyorlar.Ev sahibi diyor ki, ‘benim dairemin değeri 2 milyon, ben 2 bin liraya kiraya vermişim, yüzde 25 kira artışı. Orta bile değil’.Öbür boyu da ev kiracısı, ‘ben 8 bin 500 lira asgari ücret alıyorum, bunun 3-4 bini kira, ben bu parayla çocuğuma ekmek bile alamayacak duruma geldi’. O yüzden bütünüyle en büyük sorun ekonomik ve siyasi. Yani demokratik yani hukuki ve pahalılık, ekonomik düzen.”

“MİLLETEVEKİLİ SAYISI 9’A ÇIKACAK”

CHP’nin 5 milletvekilinin bulunduğu Bursa’da seçim sonuçları için öngörülerde bulunan Sarıbal, şu ifadeleri kullandı:

“1. bölge 5 milletvekili görünüyor. Anketlerin açıklamalarını görüyorum ama çok net öyle anketler var ki, gerçekten o kadar bariz haritalar var ki onu çok net görüyorum. Cumhuriyet Halk Partisi‘nin listelerinden Saadet Partili arkadaşlar var. Gelecek Partili arkadaşlar var ama bütünü de Cumhuriyet Halk Partisi listesi. 1. bölge 5, 2. bölge 4 milletvekili şu anda tabanda, halkla bire bir olan ilişkimizde onların dile getirdikleri ve söylediklerinden bu rakamları görebileceğimizi düşünüyorum.”

Cumhuriyet Halk Partisi Orhan Sarıbal Milletvekili Yerel Haberler

Yorum yapın