Öldürülen Büyükşen çiftinin kızı, Müge Anlı’nın programını hedef aldı: 81 milyonun önünde iftiraya uğradım

Karatay ilçesi İsmil Mahallesi’nde, 3 Eylül 2018’de saat 22.00 sıralarında, kar maskeli kişinin kapısı açık olan eve tırmanıyor, emekli memur Metin Büyükşen ile eşi Necla Büyükşen’e ateş ederek genişleterek ilgili davanın devamına devam edildi. 5’inci Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmada Ertuğrul Çelik ile tanıklar dinlendi.

Duruşmada, saldırı sırasında dipçik darbesiyle baygınlık ele geçirip, ölü taklidi yapan ve daha sonra yatak odasının cömertliğini atarak, giden komşularının aracına binen, çiftin kızları Büşra Büyükşen’e de söz verildi. Büşra Büyükşen, sanıklardan Ertuğrul Çelik’e iftira atmıyor, cinayet çözülmeden önce Müge Anlı ile Tatlı Sert programları kastederek, “3 yıl boyuncu kırık ayakla karakollarda süründüm. diye konuştu.

Öldürülen Büyükşen çiftinin kızı, Müge Anlı'nın programı hedef aldı: 81 milyonun önünde iftiraya tutuklandım

Büyükşen çiftinin oğullarından doktor Osman Büyükşen de “Esas mağdur annem ve babamdır. Yaşama hakları alınmıştır” dedi. Osman Büyükşen konuşmasını sürdürürken, salondaki sanık Ertuğrul Çelik’in bakmasından rahatsız olurken “Ne bakıyorsun lan?” demesi üzerine tartışma çıktı. Mahkeme başkanı Osman Büyükşen’in sözünü kesti ve duruşmaya ara verildi. Aradan sonra devam eden mahkemeye müşteki sıfatıyla katılan Büyükşen ailesi, salona alınmadı. Taraf avukatları, savunma yaptı.

Öldürülen Büyükşen çiftinin kızı, Müge Anlı'nın programı hedef aldı: 81 milyonun önünde iftiraya tutuklandım

Tanıklardan Semih Öz, “Ben Dineksaray Mahallesi’nde tekel bayisi işletiyorum. Saat 22.00 gibi tekel bayini kapattım. 5 dakika sonra Ertuğrul beni ziyarete geldi. Daha sonra Abdullahgil’in Apa Barajı’nda olduğunu söyleyip, bir sorun çıkmasın, diye oraya gideceğini söyledi. Olay hakkında bilgim bu kadar” dedi.

Ertuğrul Çelik’in eşi Gülizar Çelik de olaydan bilgisi olmadığını belirterek, “Eşimle biz o dönem kayınvalidemi doktora muayeneye götürmeye götürmüştük. sonraşime telefon gelince birlikte evden ayrıldılar” diye konuştu. Apa Barajı ‘na gideceğini söyledi.Oturmamız yarım saat sürdü sonra birlikte evden çıktık’ dedi.

Öldürülen Büyükşen çiftinin kızı, Müge Anlı'nın programı hedef aldı: 81 milyonun önünde iftiraya tutuklandım

Tutuklu sanıklardan Abdullah Başdemir ise ifadesinde “18 yaşındaki tutukluyum. Psikolojim çok kötü. Oğlum askere gidecek. Ailem ve işim perişan durumda. Mağdurum, tahliyemi talep ediyorum” dedi. Suçlamaları reddeden Ertuğrul Çelik de Abdullah Başdemir ve Esra Taş’a hitaben “Ben bu ikisi için ne cinayet işlerim ne bir kediye taş atarım. Suçlamaları kesinlikle kabul etmiyorum. Kendi yaptıklarını benim üzerime atıyorlar. Tahliyemi talep ediyorum” diye konuştu.

Esra Taş da “Ben birini öldürmedim ve öldürmedim. 18 hücreli tuvalet ağzında yatıyorum. Psikolojim çok kötü durumda. Tahliye talep ediyorum” savunmasını yaptı. Zekeriya Okşen de beraatini talep etti. Mahkeme heyeti, sanıkların dinlenmesinin ardından duruşmayı 17 Şubat 2023’e erteledi.

Öldürülen Büyükşen çiftinin kızı, Müge Anlı'nın programı hedef aldı: 81 milyonun önünde iftiraya tutuklandım

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Osman Büyükşen Büşra Büyükşen Eylül 3. Sayfa Magazin Güncel Haberler

Yorum yapın