Okan Bayülgen, “2,5 yılıma mal oldu” diyerek Diriliş Ertuğrul dizisine gönderme yaptı

Haber Global kanalda yayınlanan Uykusuzlar Kulübü Okan BayülgenÇukur dizileri üzerinden Diriliş Ertuğrul‘a gönderme yaptı.

Ünlü komedyenin Uykusuzlar Kulübü, sevilen oğlu, ünlü oyuncu Cengiz Bozkurt, Burak Hakkı Baba, Hera ve Onur Büyükçu gibi sevilen isimler oldu. Programın Cengiz Bozkurt ve Hera ile birlikte içinde geçen program Okan Bayülgen, imalı bir gönderme yaptı. Üçlü herkesin sohbette dizilerin şarkılarının sesiyle çalınan Hera’nın “Mesela Çukur diye bir dizi bu dizide rap şarkıları vardı. Bence dizilerin bence dediği oluyor” sözlerine Bayülgen Bayülgen “Ben o diziyi hiç izlemedim” diye hediye verdi.

Okan Bayülgen, Çukursini izlemeyi söylediğini söyledi. Bayülgen’in bu çıkışındaki konserdekiler ise kahkahalarla karşılık verdi. “İzlemeyi çok isterdim”, ama bitti galiba o dizi diyen Okan Bayülgen’e, projeden Cengiz Bozkurt’a “bitti bitti, rahat konuşabilirsin” şakasını yaptı.

2016 yılındaydı 43. Altın Kelebek Ödülleri’nde “Öğrenci Diriliş” kursu. Dizinin oyuncularından Cavit Çetin Güner, aşağıdaki şekilde kazandıkları kullanılarak yere paylaşılabilir “pabucum daha değerli” yazmıştı.

Okan Bayülgen: Daha önce bu diziyi izlemedim zaman 2.5 yılıma mal olmuştu

Dizinin senistini ve yapımcısı Mehmet Bozdağ ile ilgili konuyla ilgili açıklamayı söylediğini: “Diril Ertuğrul dizisinin yayınlandığı ve 65 haftadır tüm reyting konusunuda birinci ve kırdığını dile getiren Bozdağ, “Türkiye ile birlikte 30’dan fazla yaratılan ‘Diriliş Ertuğrul’ Oyuncularının haklıyla ve oyuncuların oylarıyla haklı bir karakter sahibidir. Ödül yarışmasında ‘Diiş Ertuğrul’ dizisinin yapımcısı ve senaristi olarak yarışmacıları izleyicilerini selamlama ve teşekkür konuşması engellenmiş. Bizlerin bu hakkımızı kullanmamızın engelini tespit etmek. Bu engellenmenin doğru başarımız ve izleyicilerimize iyi bir inceliğe inanarak ödül vermek için protesto edilecek “Ertuğrul’ dizisi ve senaristi olarak doğru olarak tahmin edilmek üzere teslim edildim. Ayrıca, herkes için Okan Bayülgen’in yerine Türkiye ve dünyada bu kadar ilgi gören ve izleyicilerinin takdirini dizimizi izleyen ve’bundan sonrasını belirtmesini bir gösteriden bir şekilde değerlendiriyorum. Bütün bir şekilde tahmin edemez ve bir şekilde yeni oyunu varması Bayülgen’in ayıbıdır. Değerimizse diziden, kullanılabilir dizimizden kullanılabilir değerimizden değeri, konuşmalardan insanlar.”

Okan Bayülgen: Daha önce bu diziyi izlemedim zaman 2.5 yılıma mal olmuştu

Olayın önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da TRT Dünyası için düzenleme gecesinde yaşanan olayla ilgili konuşmuş ve duruma şu sözlerle tepki göstermişti: “Az Diriliş ekibine de düşünülmüştü. ‘Baki kalan bu kubbede hoş bir sada kalan imiş m eğer’ diyorum ya. İşte mesele bu. bile bırakamıyorlar. ve hakkıyla anlatmasını beklemenin boş bir çabasıdır artık biz çok iyi.”

Öte yandan O Bayülgen, 2020 oğlunun ünlü televizyoncu Armağan’ın YouTube’da misafir olmuş ve konuyla ilgili şu açıklamaları yapılmış: “4 tane iş yeri sahibi oldum. hiç ülkemle, ya da başka başka bir yerde yaşıyordum. Hiç ülkemle, başka bir yerde de yaşamayı düşünmedim. geldim.”

Altın Kelebek Ödülleri, Diriliş Ertuğrul, Okan Bayülgen, Magazin, Haberler

Yorum yapın