Ödül törenine Fincancı tepkisiyle damga vuran oyuncu Burak Haktanır, kendisini üzen tek şeyi açıkladı

Boğaziçi Film Festivali’nin bölümlerine, tarihlerde TSK’ya yönelik ‘kimyasal silahlar kullanımlar’ iddiası nedeniyle tutuklanan Türk Tabipleri Birliği başkanı Şebnem Korur Fincacı’yla ilgili damga vurdu. Yönetmen Özcan Alper, “Terörör örgütü propagandası yapmak” suçundan tutuklanan Türk Tabipleri Birliği başkanı Şebnem Korur Fincancı’ya ithaf etti.

Özcan Alper’e tepki oyuncu Burak Haktanır adlı oyuncudan geldi. Burak Haktanır, yarışmacı “O TSK’ya atılırsa. Kaç yarışmacılar onu yetiştirirler” diyete. Sahneye aktarılan Selcen Ergün ise Burak Haktanır’ı “eril dil” kullandığına inanılırdı.

24 TV’de yayınlanan “Araf’ta Sorular”da Esra Elönü’nün konuğu olan Haktanır, burada da TTB Başkanı Şebnem Korur Fincancı’ya tepki gösterdi. Oyuncu Haktanır, “Türk Silahlı Kuvvetleri kim? dedi.

“Ben orada, haklı bir tepki sergilemem, bu aşırı tepki gösteren bir destek gördüm.” diyen Haktanır, diğer kullanıcıların bu durum karşısında sessizliğe da değindi. Oyuncu, “Keşke o bir kaç kişi daha tepkiyi gösterseydi.” diye konuştu.

Şebnem Korur Fincancı Dergisi Politika Güncel Haberler

Yorum yapın