Nusret’i protestoya giden vegan gruba soğuk duş! Kadın eylemci böyle dışarı atıldı

Dünya çapında son dönemde artan vegan destekli protestolardan Nusret de nasibini aldı. Extinction Rebellion’a bağlı olan ve “bitki tabanlı gıda sistemiyle kitlesel yeniden doğallaştırma” kampanyasının yürütücüsü Animal Rebellion adlı aktivist arayışın sekiz kişi, dün akşam 18.00 sularında, Nusret Gökçe’nin Londra’nın merkezi bir bölgesi olan Knightbridge’deki et lokantasını kullanan, olarak rezerve edilmiş masalara oturdu.

“BU RESTORANLAR BOZUK SİSTEMİN SEMBOLÜDÜR”

20 yaşındaki aktivist öğrenci Ben Thomas, “Bu gibi Hıristiyanlar bozuk sistem sembolüdür. Şu anda Birleşik Krallık’ta iki milyon insan gıda yardımlarına ihtiyaçken, fenomen şefler altın kaplama biftekleri bin sterlinden fazlaya satıyor ki biftek ve diğer kırmızı et çeşitlerinin elde edilebildiğin yüksek kuruluş kurumları” açıklamalarında bulundu.

RESTORAN ÇALIŞANLARI DIŞARI TAŞIDI

Aktivist grup tarafından çalışanların videoda, bir kadının, restoranında çalıştırıldığı tarafından çıkarıldığı ve kaldırıma oturtulduğu görülüyor. Halktv’nin haberine göre, resmi makamların olayı yerine polis memurlarının çağrıldığını, ancak protestocuların mahallelerinde terk edilmiş oldukları nedeniyle güvenlik güçlerinin olayı yerine gitmesine gerek kalmadığını bildirdi.

Barış Yahya Çinçin

Londra Magazin Haberleri

Yorum yapın