Numan Kurtulmuş: “Dünya devi olmaya aday bir Türkiye’yi 7 tane ortak noktası olmayan insanlar, 7 kişi nasıl yönetecek”

Numan Kurtulmuş : “Dünya devi olmaya aday bir türkiye‘yi 7 tane ortak noktası olmayan insanlar, 7 kişi nasıl yönetecek’

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Çekmeköy Karadenizli Hemşehriler Buluşması’na katıldı

İSTANBUL – AK Parti Genel Başkanvekili ve AK Parti İstanbul 3’üncü Bölge Milletvekili adayı Numan Kurtulmuş, Çekmeköy Karadenizli Hemşehriler Buluşması’nda yaptığı konuşmasında, “Kaldı ki 85 milyonluk koskoca türkiye‘yi, dünya devi olmaya aday bir türkiye‘yi 7 tane ortak noktası olmayan insanlar, 7 kişi nasıl yönetecek? Aslında teklif ettikleri istikrarsız ve eski bir yönetim şeklidir” dedi.

AK Parti Genel Başkanvekili ve AK Parti İstanbul 3’üncü Bölge Milletvekili adayı Numan Kurtulmuş, Çekmeköy Nikah Sarayı’nda düzenlenen Çekmeköy Karadenizli Hemşehriler Buluşması’na katıldı. Kurtulmuş’a AK Parti İstanbul 1’inci Bölge Milletvekili adayı Hasan Turan ve Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz da ısıtma yaptı.

“Bu seçim istikamet tayini seçimidir”

Numan Kurtulmuş, “Önümüzdeki seçim tam manasıyla asrın seçimidir. türkiye‘nin siyasi tarihinde 14 Mayıs tarihinde ne kadar önemli oluğunu bu salonda bulunan herkes bilir. Seçim 14 Mayıs’ta yapılma kararı verilince muhalefet ’14 Mayıs türkiye‘de yeter söz milletin dönemiydi, siz bunu nasıl kullanacaksınız’ dedi. Biz de 14 Mayıs rahmetli Menderes ve arkadaşının Cumhuriyet Halk Partisi’nin tek parti planı, tek parti faşizmine karşı yeter söz milletindir dediği bir seçimdir. O seçimden bugüne 73 yıllık süre içinde darbe dönemlerini bıraksak CHP usuli bu memlekette iktidar olamadı, sadece rahmetli Ecevit’in kısa bir iktidar dönemi hariç. 73 sene sonra yeniden bir 14 Mayıs’tayız. bu 14 Mayıs’ta da ‘yeter söz de karar da gelecek de milletin’ diyerek Türkiye Yüzyılının kapılarını açıyoruz. Bu seçimde bu tarihi bir seçim olacak. Bu 73 yıl çok partili siyasi hayatımızda maalesef çok zor günler geçirdik. 5 darbe oldu, 1 darbe girişimi oldu, 15 Temmuz. Bu millet darbelere karşı hep milli iradenin yanında oldu. Darbeciler ne istediyse tersini yaptı.

Bu seçim istikamet tayini seçimidir. Bir tarafta Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde devam eden, bu istikamette, bu yolda istikrar ve güven, yönetimde bir istikrar söz vardır. Yönetimde istikrarın, hızlı karar almanın ne sonuç doğurduğunu pandemi sırasında hep beraber gördük. Yazdıklarımı anlatacağım. Ama diğer tarafı teklif ettiği istikamette ne var? Orada da çift başlılık, hatta çok başlılık var. Ne diyorlar? ‘4-5 tane genel başkan cumhurbaşkanı yardımcısı olacak.’ Yetmez iki tane daha. Yedi tanesi bir araya gelecekler. Türkiye’nin bütün meselelerine karar vermek böyle yuvarlak masada bir araya gelip 7 yamalı bohçanın ortakları karar vererek, ne adım atacaklarını tespit edecekler. Şunu zaten bekliyorlar. Bunların hiçbirisinin ortak 7 tane cümlesi yoktur ki hangisi hakkında bir araya geldiğinizde ortak karar alacaklar? Bir tek ortak noktalar var, Tayyip Erdoğan gitsin de nasıl giderse gitsin. Şu Çekmeköy’ün arka sokağında köşe başındaki bakkalı bile 7 kişi beraber yönetemezsiniz. Kaldı ki 85 milyonluk koskoca Türkiye’yi, dünya devi olmaya aday bir Türkiye’yi 7 tane ortak noktası olmayan insanlar, 7 kişi nasıl yönetecek? Aslında teklif ettikleri istikrarsız ve bir yönetim şeklidir. Ecevit, Cumhurbaşkanı Ahmet Sezer’in anayasası kitapçığı atmasıyla Türkiye’de krizler yaşandı. Aynı partiden gelmelerine rağmen Demirel ile Çiller arasındaki fikir ayrılıkları, Türkiye’yi çok önemli badirelerin içine sokmadı mı? Dolayısıyla bir tarafta istikrar ve güven, diğer tarafta çok başlılık ve yönetememe durumu var” dedi.

Kurtulmuş, “Kızılelma yapılmaya başlandığında bu yedi yamalı bohçanın ortakları ne dediler? , ufacık çocuklar, pusetlerde çocuklar.Üç yüz küsur bin takım bu teknoloji festivalinde yarıştı.Yüzlercesi Hakkari’den, Şırnak’tan katıldı.Gelin, milletin şu sevincine ortak olsanız ya.Bırakın ortak olmayı, adam ne diyor?’İHA’lar, SİHA’lar, yeni JİTEM’dir’ diyor. kullanım kullandı.

Konuşmasının devamında Kurtulmuş, “Bu yedi yamalı bohçanın ortaklarından biri ne dedi? onu vermeyebilir.Şimdi Allah’a çok şükür Türkiye kendi doğal gazını çıkartıyor mu?Türkiye kendi çıkardığı doğal gazı bir yıl sahibine ücretsiz olarak verebiliyor mu?Şunu verebileceği parantez içinde.Bu bir yıl ücretsiz olarak verme meselesi sadece bir göstergedir.Allah nasip eder, Türkiye kendi doğal gazını, dün Gabar’da petrol bulundu, kendi petrollerini çıkarmaya başlarsa, yani yılan elin oğlunun bize koyduğu ambargoları aşarak, bu yoğun başarıyı sağlarsa Türkiye olarak, sadece geçen yıl için harcadığı, 96,6 milyar dolarlık enerjiye para verdi. Bizim cebimizde Kalıyor.Bu ne anlama geliyor?Türkiye, şu anda 10 bin dolarlar seviyesinde, Allah’ın izniyle 5 yıl sonra 16 bin dolar seviyesinde üst gelir grubu olan bir ülke geleceğin halinez. Bunun için de doğal gazımızı da kullanmaya devam şirketi” dedi.

Numan Kurtulmuş AK Parti Türkiye Dünya Politika Haberler

Yorum yapın