Nihat Doğan’ın çocuğunun ismi ne? Nihat Doğan çocuğuna ne ad verdi?

Geçen aylarda İranlı bir gözlemciyle sessiz sedasız evlenen ve oyuncuyu kucağına almak için gün sayan Nihat Doğan‘ın oyununa ne isim koyacağı merak konusu oldu. Hayranları arama motorlarında Nihat Doğan‘ın oyununun ismi ne? Nihat Doğan oynamaya ne ad verdi? sorgulamalarını. İşte merak edilenler…

NİHAT DOĞAN’IN ÇOCUĞUNUN İSMİ NE?

Bugün 2. Sayfa davetlisi olan Doğan, eşinin 8,5 aylık hamile olduğunu ve mutlu bir evliliğinin olduğunu söyledi. Oğluna vereceği ismi de yayıncı, “Aşiretimizin adını alsın istedim, Badıgan koymayı düşündüm… Sonra annesinin rüyasında ‘Amin’ diye gördüm. Vicdan azabı çekmek istemedim. . Ardından, oğluna verecek Badıgan adının anlamı için de “Farsça Bat rüzgar demekmiş, Batıgan rüzgardan olan demek” dedi.

Nihat Doğan'ın oyununun ismi ne?  Nihat Doğan oynamaya ne ad verdi?

NİHAT DOĞAN KİMDİR?

Nihat Doğan 13 Şubat 1976, yılında İstanbul’da dünyaya gelen Kürt asıllı Türk halk müziği şarkıcısıdır. Nihat Doğan, 11 yaşındayken babasını kaybetti. Ailesinin büyükleri tarafından Muş’a götürülmek istendi ama gitmek istemediğinden İstanbul’da kaldı. Avcılar’daki bir çay daveti istek üzerine bir şarkı söylemesiyle orada bulunan ama Almanya’da ikâmet eden bir çiftin yastığıyle Almanya’ya gitti. Bir sene orada kaldı ama yıldız olmayacağını düşünüp Türkiye’ye geri döndü. Müzik kariyerine 1994 yılında Kırdın Kalbimi adlı albümüyle başladı. Doğu ve Güneydoğu’nun en köklü aşiretlerinden biri olan Badıkan Aşireti’ne Mensubdur. Bu Aşiret’in kökleri Mervaniler’in Kurucusu olan (Bad)’a göre.

2011 yılında Acun Ilıcalı’nın yöntemleri Survivor Ünlüler-Gönüllüler yarışmasına katılmış ve 2. olmuştur. 2015 yılında Survivor All- Star’a katılacaktı ama Özgecan Aslan, Twitter’da hakkında, “Siz de mini eteği giyip soyunup laik usulü ahlaksızlaştırdığı sapklar tarafından tacize uğrayınca da bas bağırmayacaksınız.” dedi ve halktan büyük tepki aldı. Bunun üzerine Acun Ilıcalı, Nihat Doğan’ı Survivor All- Star 2015’ten erkekler diye iddia edildi ama kendisi “Gitmedim.” dedi.

Nihat Doğan Gündem Magazin Haberleri

Yorum yapın