Müzisyen Onur Şener cinayetinin karanlık noktaları, parçaları birleştirilen bardakla aydınlatıldı

ankara‘nın Çankaya ilçesindeki eğlence mekanında çıkan istek şarkı tartışmasında, müzisyen Onur Şener‘in boynundan aldığı kırık cam bardak darbesiyle hayatını kaybetti. Şener’in cinayeti ise olay sırasında kırıklar bardaklardan alınan DNA örnekleri ile çözüldü.

2 Ekim’de cinayet ihbarından sonra çalışma başlatan ekipler, kavganın çıktığı Çayyolu Mutlukent Mahallesi’ndeki eğlence merkezinin güvenlik kameralarının kayıt yapmadığını fark etti. Sanıklardan İlker K’nin elindeki bardağı, Şener’in yüzüne vurduktan sonra rastgele savurmaya devam ettiği tanık ve diğer sanıkların beyanlarına yanarken polis, cinayetin karanlık noktalarını aydınlatmak için yeni deliller aradı. Cinayetin yerleşim alanı, diğer iş yerlerinin de güvenlik kameralarının kadraja girdiğini gizli ekipler, olay yerinde çok sayıda cam kırığı buldu. Uzman polislerce toplanan kırıklar, renk, kalınlık, desen ve kullanılan malzeme gibi fiziki özelliklerinin yanı sıra yüzeydeki kesitlerine göre tasnif edildi.

Müzisyen Onur Şener cinayetinin karanlık noktaları, parçaları birleştirilmiş bardakla aydınlatıldı

ankara Bölge Kriminal Polis Laboratuvarı uzmanlarınca yapılan çalışma sonunda kırık cam parçalarından kaynaklanan iki bardak, delil olarak dava sonucuna girdi. Olayda kullanılan üçüncü bardak ise çok küçük hakimiyet için bütün haline getirilemedi. Bir araya getirilen tartışmalar, kavga sırasında taraflar ayırdığını iddia eden sanıklar Ali G. ve Semih S. tarafından kullanılan bardaklara ait olduğu belirlendi. Bir canlı parçalardan ortaya çıkan iki bardakta sanıklar Ali G. ve Semih S’nin parmak yerleşimi ile maktul Şener’in DNA’sında bulundu. Beyanında Şener’in baş ve boyun bölgelerini vurduğunu kabul eden sanıklardan İlker K’nin kullandığı bardak ise darbenin yöneticileri küçük parçalara bölündüğü için aynı işleme tabi tutulmasıydı.

Müzisyen Onur Şener cinayetinin karanlık noktaları, parçaları birleştirilmiş bardakla aydınlatıldı

Bu tespitin ardından Savcı Şahin Kaplan’ın verdiği iddianamede, İlker K. ile Onur Şener arasındaki kavgaya müdahil olmayacağını iddia eden sanıklar Ali G, Semih S, Gözde G. ve Jale E’nin müşterek hareketlerine dikkat çekildi.
Şener’in otopsi raporuna göre baş ve boyun kısımlarında farklı yerlerde çok sayıda sınırlı olduğu belirtilen iddianamede, şu değerlendirmeye yer verildi: “Şener’in karayollarının sol kenarları 5 santimetreyi kapsayan derin kesi olduğu, İlker’in ikrarıyla bu yaralanmaya neden olduğu, Onur’ un sağ taraftaki yaralanmaların da parçalanmış bardaklardan kaynaklandığı, (bir araya getirdiği) bardakların içinde Semih ve Ali’ye ait kan örnekleri olduğu, bu görünüşe göre Onur’un sağ kıyısında yaralanmanın ise Ali ile Semih’ten kaynaklandığı, yine şüpheliler Semih ve Ali’nin cam ile ellerinin kesildiği yerler birlikte düşünüldüğünde bunun maktulü yaralamaları sırasında ortaya çıktığı hüküm.Şüphelilerin suçluluğunun icrasında üstlendiği rol ve katkıyla Onur Şener’in direncini kırdıkları anlaşılmıştır.”

İddianamede, acıma hissini duymadan bardak kırığıyla eylem gerçekleştirdikleri belirtilen tutuklu sanıklar İlker K, Ali G, Semih S ile tutuksuz sanıklar Jale E. ve Gözde G’nin, “canavarca hisle kasten ölüm” suçundan “ağırlaştırılmış müebbet idama” taleprilmeleri yapıldı. Sanıklar, 25 Ocak 2023’te Ankara 31. Ağır Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıkacak.

Müzisyen Onur Şener cinayetinin karanlık noktaları, parçaları birleştirilmiş bardakla aydınlatıldı

Müzisyen Onur Şener cinayetinin karanlık noktaları, parçaları birleştirilmiş bardakla aydınlatıldı

Onur Şener Ankara Dergisi Güncel Haberler

Yorum yapın